Štěňata byla celá obalená dehtem. Tři dny se koupala v olejových lázních, než byla všechny černá hmota pryč

Záchranáři zvířat jsou svědky nejrůznějších situací, od skutečně krutých případů týrání a nedbalosti až po děsivé okolnosti způsobené matkou přírodou. Bohužel ale každý den trpí tolik zvířat, že není v lidské moci všem pomoci. Když se ale zadaří, čekají některá zvířata šťastné konce.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Záchranáři zvířat jsou svědky nejrůznějších situací, od skutečně krutých případů týrání a nedbalosti až po děsivé okolnosti způsobené matkou přírodou. Bohužel ale každý den trpí tolik zvířat, že není v lidské moci všem pomoci. Když se ale zadaří, čekají některá zvířata šťastné konce. Když tým Animal Aid Unlimited dorazil na místo, naskytla se mu před očima opravdu trýznivá scéna. Všichni přítomní měli co dělat, aby nepropukli v pláč.

iŠtěňata zoufale potřebovala pomoc

Tři štěňata zoufale volala o pomoc

Všichni ze záchranářů už samozřejmě viděli zraněná a opuštěná štěňata, je to součást jejich práce, ale nikdy nečekali, že najdou tři špinavá stvoření, která neustále volají o pomoc a zjevně se nemohou ani pohnout. Mláďata byla zahalená do černé slizké hmoty a zoufale potřebovala pomoc.

iVšechna mláďata byla zahalená do černé hmoty

Všechna byla uvízlá v kaluži dehtu. Z toho důvodu byla přilepená k zemi a nemohla se vůbec hnout. Záchranáři se nejdříve pokusili štěňata odlepit, ovšem za chvíli zjistili, že to jen tak nepůjde. Proto malá stvoření odstranili s celou černou hmotou, i s kusem země. Rozhodli se, že bude lepší z nich všechen dehet odstranit až v bezpečí veterinární stanice.

iZáchranáři se pokusili kousek po kousku dehet s chlupaté srsti odstranit

Všichni věděli, že musí jednat rychle, netušili, jak dlouho štěňata ještě vydrží. Navíc potřebovala vodu a jídlo. Záchranáři nejdříve nechali dehet změknout, což trvalo více než dvě hodiny, ale tým pracovníků byl odhodlaný odstranit z chlupaté srsti všechny kousky.

iŠtěňata podstupovala olejové masáže a koupele

Olejové masáže a koupele

Poté strávili tři dny tím, že štěňátkům poskytovali olejové masáže a koupele, aby veškeré zbytky černé hmoty povolily. Zanedlouho se zadařilo a novorozenci byli zdraví a připraveni na velký svět.

iNakonec sej podařilo najít jejich maminku i tatínka

Dobrou zprávou je, že všechno, o co se záchranáři pokusili, zabralo a všechna tři chlupatá stvoření jsou živá, zdravá a šťastná. Ale to nejsou ještě ty nejlepší zprávy. Dokonce se jim podařilo najít jejich maminku a tatínka. Více takových šťastných konců.

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Renata Švejdová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla