Táta zasahoval v ulici, tak ho holčička navštívila. Sladké shledání batolete s otcem hasičem

Rodiče jsou pro své děti jako bohové. Alespoň v prvních letech života. A když máte tátu hrdinného hasiče jako tato holčička, rozhodně neskrýváte nadšení.

hasič s hočlčkou i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Malé děti jsou jako houby. Všechny dovednosti, znalosti i návyky nasávají ze svého okolí. A především od vlastních rodičů, ke kterým vzhlíží a bezpodmínečně je milují. Ne každý rodič si od dítěte takovou bezpodmínečnou lásku zaslouží, tato malá holčička však může být na svého tatínka opravdu pyšná. Kouzelná momentka vznikla, když její tatínek zasahoval kousek od jejich domu.

Tentokrát zasahoval v jejich ulici

Dave Colson bude brzy oslavovat 20 let od doby, kdy začal pracovat jako hasič v Glendale v americké Arizoně. Za tu dobu se vypracoval na pozici kapitána a pracuje v týmu, který se zabývá úniky nebezpečných látek. Doma má čtyři malé děti, dvě holky a dva kluky, ve věku 2, 4, 6 a 8 let. Všechny jsou nadšené, že jejich táta dělá hasiče, protože vědí, že to je zaměstnání hodné obdivu.

Na otce jsou tak všichni velmi pyšní, ale vlastně jej nikdy neviděli při práci. To se však změnilo v den, kdy byla jednotka přivolaná k úniku plynu v ulici, kde rodina bydlí. Dave se svými kolegy vyjeli na místo, vše prověřili a zabezpečili. Únik byl naštěstí malý, a tak nehrozilo nikomu žádné nebezpečí a v podstatě se jednalo o bezproblémový zásah. Někdy se však hasič může ocitnout v situaci, která mu navždy změní život, jako jsme na Dámském Deníku před časem psali v tomto příběhu.

Dave však nevěděl, že ho po celou dobu sledují i jeho čtyři děti, které si právě hrály s maminkou na jejich dvorku a pochopitelně si přijíždějících hasičských vozů všimly. „Právě jsme si povídali a já se podíval na ulici a moje žena a děti byly venku na dvorku,“ řekl kapitán Colson pro Good Morning America.

hasič iZdroj fotografie: Freepik

Děti viděly tátu v akci

V tu chvíli jeho nejmladší dcera, dvouletá Jenna, vyběhla z jejich dvorku na ulici a oblečená jen v plence si to namířila za svým hrdinou. Celou scénu její maminka zachytila na fotoaparát a vznikla tak tato úžasná fotografie. Jenna je na ní zachycena, jak batolecím sprintem utíká za svým tátou a ten se na ni dívá a směje se.

Výraz její tváře však viděl jen tatínek, a jak se vyjádřil, nikdy na něj nezapomene. Měla ten největší úsměv od ucha k uchu a zvedla ruce nad hlavu ještě několik metrů před tím, než k tátovi doběhla. Takové okamžiky v životě by si měl každý rodič pořádně užít. Daveovy děti byly z celé akce nadšené, a když mu skončila služba a přišel ten den domů, chtěly slyšet podrobnosti celého zásahu.

Být dětem vzorem je velmi důležité

Předtím věděly jen, že je táta hasič. Když měly možnost vidět ho při jeho práci, získalo pro ně toto slovo další rozměr. „To je úžasné. Nikdo nikdy neukáže tyto vzácné okamžiky, je hezké to vidět. Dává mi to větší víru v lidskost. Bůh vám žehnej,“ napsala Kyle Cosner jeden z mnoha pochvalných komentářů pod fotografii na Facebooku.

A proč je důležité dávat dětem dobrý rodičovský vzor, si můžete přečíst v tomto článku na ŠanceDětem. Když dítě kolem sebe nemá dobré rodičovské vzory, může mu to velmi zkomplikovat jeho budoucí život. Několik takových příkladů znám i ze svého okolí a vy určitě také. Čím více se dítě může na své rodiče spolehnout a důvěřovat jim, tím více si je jisté samo sebou. A to dělá velký rozdíl v jeho budoucím životě, včetně vlastních partnerských vztahů.

Jak se vám fotografie líbí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články