Záchranář pomohl ženě při porodu holčičky. V ten moment netušil, že v rukou drží svou budoucí dcerku

Když byl zavolán k případu ženy v nesnázích, tak neměl tušení, že bude asistovat u porodu vlastní dcery.

Usmívající se miminko i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Cesty boží jsou nevyzpytatelné, jak se říká. Mnohdy si to neuvědomujeme, ale záchranné složky a systémy jsou to nejdůležitější, co lidstvo vytvořilo. Lidé pracující v jejich řadách jsou mnohdy opravdoví andělé, kteří oplývají schopnostmi, jež jsou pro ostatní naprosto nepředstavitelné. Mnohdy si mezi sebou záchranáři a hasiči či policisté také vymění své role.

Krizová situace

Muž jménem Mark Hadden je profesionální hasič. Denně vyjíždí k několika zásahům, které si žádají přítomnost a práci profesionálů. Každé tísňové volání představuje pro jeho jihokalifornskou partu novou dávku adrenalinu a chtivost po tom někomu pomoci. Zásadními vlastnostmi všech hasičů je odvaha, klidné chování a schopnost organizace v krizových situacích.

Dispečerka záchranného systému jednou obdržela volání zoufalé ženy, která si stěžovala na silnou bolest žaludku. V ten moment nebyla k dispozici žádná sanitka. Všichni členové záchranného sboru však mají stejné základní školení, které je opravňuje k nejzákladnějším úkonům jejich sekundárního zaměření. Ve zkratce se na místo dostal Mark a jeho tým.

Adopce novorozence

Na místě zjistili, že žena rodí a nezbývá ani nutný čas na převoz do nemocnice. Museli jednat rychle pouze s pomocí vlastních sil. Mark osobně asistoval u porodu. Tehdy ještě netušil, jakou bude mít tento výjezd dohru. Žena později uvedla úřadům, že se nachází v tíživé životní situaci a novorozenou holčičku si nemůže nechat. Tehdy přišla Markova chvíle.

S manželkou Beth již měli dva syny. Přáli si mít také holčičku, po posledním porodu ji však další dítě nebylo lékaři doporučeno. U Beth se objevily nespecifikované zdravotní problémy. Všechno se najednou propojilo. Mark s Beth neváhali a holčičku si adoptovali. Malá slečna má již přes osm let a rodiče před ní její životní příběh neskrývají.

Jakou máte zkušenost s adopcí vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články