Nemohli mít vlastní dítě, tak si adoptovali holčičku na pokraji smrti. Adopce jí nakonec zachránila život

Když spolu partneři nemohou mít dítě, ale velmi si ho přejí, rozhodnou se jít cestou adopce. Právě toto rozhodnutí může ve výsledku zachránit i lidský život.

Opuštěné miminko i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Být rodičem je významné rozhodnutí, které ovlivňuje život každého člověka. Zatímco některé osoby touží po velké rodině již od dětství, jiné se spokojí s jedním dítětem nebo se rozhodnou zůstat bezdětné. Nicméně někdy se stane, že pár, který si přeje mít dítě, se setká s překážkami a zjistí, že početí není možné. Laura Cobb už od svých sedmi let snila o mateřství. Když se seznámila se svým životním partnerem, zjistili, že nejsou schopni přirozeně počít. 

Nemohli mít děti

Mít děti je pro většinu lidí nejen snem, ale také životním posláním. Chtějí na tento svět přivést svého potomka, chtějí po sobě něco zanechat. Když pak uslyší zprávu, že něco takového v jejich případě není možné, častokrát je to psychicky položí. Když se nakonec s takovou zprávou smíří, snaží se hledat nejrůznější alternativy. Jedna z nich je samozřejmě adopce. A právě o té je i dnešní příběh. Od ostatních se však velmi liší – v tomto příběhu totiž adopce zachránila dítěti život.

Adoptovali nemocnou holčičku

Po zvážení všech možností se rozhodli jít cestou adopce. Díky tomuto rozhodnutí se do jejich života dostala malá holčička jménem Evelyn, která bojovala o život na jednotce intenzivní péče. Pár obdržel telefonát od adopční agentury, v němž se dozvěděli, že je k dispozici dítě, ale museli pochopit, že je velmi nemocné a leží na jednotce intenzivní péče. Evelyn bojovala s komplikacemi, jako je plicní hypertenze a selhání ledvin, ale kromě lékařské péče potřebovala i lásku a podporu rodiny. 

Stal se zázrak 

I když adoptivní rodiče byli připraveni strávit v nemocnici dlouhou dobu, byli příjemně překvapeni, jak rychle se Evelynin lepšila. Netrvalo dlouho a její zdravotní stav se zlepšil natolik, že si ji dokonce rodiče mohli konečně poprvé přivést domů. Po měsíci byla připravena opustit nemocnici a dnes je z ní nádherná holka, která žije šťastný život s milujícími rodiči. Rodiče pevně věří tomu, že to, co jejich dcerku zachránilo, byla jejich rodičovská láska. 

Co na tuto rodinku říkáte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články