Nový způsob léčby rakoviny: Lékaři vyléčili 13letou dívku, které nepomohly žádné jiné metody

Když lékaři řekli třináctileté dívce, že má rakovinu, sesypala se. Myslela si, že umře, a nikdy by ji nenapadlo, že ještě někdy bude žít normální život.

Dívka s rakovinou i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Život máme jenom jeden a pravděpodobně všichni si přejeme, abychom na tomto světě mohli být co nejdéle. Není divu, že má mnoho lidí strach z toho, že onemocní a že zemřou. Takový strach měla i třináctiletá dívka a v jejím případě byl bohužel oprávněný. Byl pro ni obrovský šok, když jí lékaři sdělili, že je nemocná a má rakovinu. Stejný šok měla celá rodina, která si nedokázala život bez své dcery a vnučky představit. To ještě nevěděli, co vše je bude čekat.

Zdrcující zpráva

V roce 2021 byla třináctileté dívce Alysse diagnostikována T-buněčná akutní lymfoblastická leukémie (T-ALL). Alyssa se v průběhu své léčby musela podrobit chemoterapii a transplantaci kostní dřeně. Tyto metody léčby však nepřinesly požadované výsledky a Alyssa se nemohla uzdravit. Její matka téměř ztratila naději na to, že uvidí svoji dceru vyrůstat, a myslela si, že to budou jejich poslední společné Vánoce. Lékaři však nevzdali boj a rozhodli se vyzkoušet něco nového. Nakonec se to ukázalo jako nejlepší nápad.

Nová léčebná praktika

Alyssa byla zařazena do klinické studie, kde byla léčena pomocí geneticky modifikovaných T-buněk odebraných zdravému dárci. Tyto buňky byly upraveny pomocí nové základní technologie úpravy buněk, která umožňuje jejich úpravu tak, aby zabíjely rakovinové buňky. Díky rozhodnutí matky, která s tímto souhlasila, a díky skvělé péči lékařů a nové praktice se dostala Alyssa do remise. Poté podstoupila další transplantaci kostní dřeně k posílení imunitního systému a brzy se začala cítit mnohem lépe.

Onkologicky nemocná dívka iZdroj fotografie: Depositphotos

Téměř úplné uzdravení

Profesor Waseem Qasim, který se podílel na léčbě Alyssy, říká, že je to komplexní přístup a nová oblast medicíny, ale jsou nadšeni, že konečně objevili způsob, jak účinněji zacílit na lidský imunitní systém v boji proti rakovině. I samotná Alyssa je přesvědčena, že jde o velký krok v oblasti medicíny a pomůže i dalším lidem s touto formou rakoviny

Co říkáte na tento nový objev v léčbě rakoviny?

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ocet má na zahradě 3 způsoby uplatnění: Proti plevelu, škůdcům i jako čistič
Události247.cz
Události247.cz
Konsolidační balíček dostává svou podobu, předčasný důchod bude zřejmě minulostí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Superpotravina med: Potravina plná vitamínů pomůže nejen na nachlazení
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství