Ve škole se jí posmívali za zrzavé vlasy a nehezká rovnátka. Dnes je z ní někdo úplně jiný

Dívku v dětství šikanovali kvůli zrzavým vlasům a rovnátkům. V dospělosti všem vytřela zrak, když se jí podařilo získat titul Miss Anglie.

šikana i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Lidé dokáží být na sebe opravdu zlí, a to platí především u dětí. Šikana a zesměšňování ostatních je dnes a denně probírané téma na mnoha školách. Většinou jsou středem posmívání a ubližování jakýmkoli způsobem odlišní žáci. A zbylí spolužáci, aby se také nestali terčem posměchu, se přidají k té silnější skupině. Někteří toho později litují, jiní škodí i nadále. Takto začal i příběh mladé dívky, která nakonec všem vytřela zrak.

V dětství zažila krutou šikanu svých spolužáků

Jessica Gagen si prožila těžké dětství. Jelikož měla zrzavé vlasy a nosila rovnátka, stala se na základní škole terčem urážek a posměchu. Denně slýchala, že je ošklivá a zůstane navždy sama, protože by nikdo takovou šeredu nechtěl za manželku. Nepodařilo se jí s nikým sblížit ani spřátelit. Všichni se k ní obraceli zády, nechtěli se s ní bavit, jen ji uráželi a velmi trápili. A pávě tyto situace zažívá v poslední době mnoho malých dětí, o čemž vás web DámskýDeník již několikrát informoval.

Několikrát dokonce musela svůj školní oběd sníst na záchodě, protože když si k někomu v jídelně přisedla, dotyčný okamžitě vstal a šel k jinému stolu. Kvůli tomu se bála započít jakoukoli konverzaci, cítila se poníženě a bezmocně. Kvůli zlým řečem si myslela, že není a nikdy nebude krásná. Spolužáci na ni plivali, bili ji a pošťuchovali, dokonce po ní házeli věcmi, jak uvádí server Liverpool Echo. Vše vyvrcholilo incidentem, při kterém jí spolužačka zapálila vlasy zapalovačem, protože měla rudé vlasy.

Všem vytřela zrak, když vyhrála titul Miss Anglie

Roky ubíhaly a z Jessicy vyrostla dospělá žena. Rozhodla se bojovat a nesmířit se s tím, že je podle ostatních ošklivá. Zažitá šikana ji velmi motivovala k dosažení úspěchu. V osmnácti letech se přihlásila do modelingové agentury, čímž nastartovala svou mezinárodní kariéru. Byla připravena investovat finance i veškerý čas do světa krásy a módy. Zde již neslyšela, že by byla škaredá, ale právě naopak. Modelingové agentury jí dávaly jednu zakázku za druhou, především kvůli jejímu neobvyklému vzhledu.

Nedávno se Jessice podařilo „pomstít“ všem, kteří se jí posmívali. Stala se totiž Miss Anglie, a tedy první zrzkou, která kdy získala tento titul, jak informoval server Daily Mail. Poté začala využívat své úspěchy k šíření svého poselství, které zní: Každý je jedinečný a nikdo nemá chyby.“ Každý by si měl uvědomit, že všichni jsou krásní takoví, jací jsou. Proto by se nikdo nikomu neměl posmívat za to, jak vypadá. „Prošla jsem si něčím podobným a nikdy už bych to nechtěla zažít. Byly to hrozné a protrpěné roky,“ zmínila se v komentářích jedna z internetových uživatelek.

Že je šikana na školách bohužel poměrně častým jevem, jistě není žádné překvapení. Faktem ale je, že dle průzkumů je tento problém čím dál běžnější. Podle zjištění České školní inspekce se v posledních třech letech řešil alespoň jeden případ šikany na 57 procentech základních a 63 procentech středních škol. A ne každý příběh šikanovaného jedince končí tak dobře jako právě příběh Jessicy.

Co říkáte na její styl pomsty?

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články