Šikanovali ji a lili jí do vlasů sekundové lepidlo, tak se jim rozhodla postavit. Svým činem jim vytřela zrak

Stala se terčem šikany, ale rozhodla se, že to nevzdá. Svým nepřátelům se postavila a rozhodla se udělat něco nečekaného. Dnes je slavná a respektovaná.

Šikanovaná dívka i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Hannah Combsová, studentka střední školy Harker Heights v Texasu v USA, vždycky vynikala pilností, pracovitostí a zájmem o všechny aktivity ve škole. Tato pozornost, kterou věnovala svému studiu, z ní však také udělala terč šikany a posměchu ze strany spolužáků. Jednoho dne se kluci z její třídy rozhodli, že jí dají lekci, a tak jí nalili do vlasů a na kůži vteřinové lepidlo. To způsobilo chemické popáleniny, kvůli nimž musela být okamžitě převezena do nemocnice. 

Obrovské ponížení

Dalším krokem bylo odstranění vlasů, což bylo pro Hannah velmi bolestivé, protože si svých vlasů vždy vážila a považovala je za svůj nejcennější zdroj krásy. Její otec, vysloužilý voják, se rozhodl situaci řešit, ale nakonec se spokojil s tím, že studenty, kteří byli za incident zodpovědní, vyloučili ze školy. Nicméně bylo zjevné, že Hannah nechtěla tuto událost nechat jen tak. S úsměvem a novým účesem se vrátila do školy a založila si facebookovou stránku, která měla během několika dnů desítky tisíc fanoušků. 

Stala se slavnou

Rozhodla se, že se bude věnovat pomoci lidem, kteří jsou šikanováni, protože si uvědomila, že šikana je jedním z největších problémů, které může dítě zažít. Její přístup a odhodlání pomáhat lidem, kteří se potýkají s šikanou, jsou opravdu inspirativní. Hannah je velmi statečná a ukazuje, že i když se ocitneme v těžké situaci, můžeme se z ní dostat a pomoci ostatním, aby se s ní také vyrovnali. Její boj proti šikaně by měl být inspirací pro každého, kdo se s tímto problémem setkává, aby se nepodvolil a bojoval proti ní. 

Dívka šikanovaná spolužáky iZdroj fotografie: Depositphotos

Ponaučení je zřejmé

Je důležité si uvědomit, že šikana je vážný problém, který může mít pro oběti dlouhodobé a škodlivé následky. Proto je důležité, abychom se snažili předcházet šikaně a poskytovali podporu lidem, kteří se s ní potýkají. Pokud jste sami terčem šikany, nebojte se mluvit s těmi, kteří by vám mohli pomoci. Ať už to je vedení školy, nebo rodiče. Vždy vám podají pomocnou ruku, udělají vše pro to, abyste se cítili dobře, a pomohou vám vyřešit problémy, jež vás trápí.

Jakým způsobem byste řešili šikanu vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla