Jon Bon Jovi ukazuje, jak obrovské srdce má. Vlastní dvě restaurace, ve kterých rozdává jídlo chudým úplně zdarma

Každý se svými financemi nakládá podle svého uvážení. Někteří však pomocí nich pomáhají druhým v nouzi.

Interiér restaurace i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Každý člověk má svobodnou vůli v tom, do čeho a jak investuje své peníze. Kromě zajištění základních životních potřeb tak lidé investují do svých koníčků a věcí, které pro ně mají význam. Každé povolání je samozřejmě jinak platově ohodnoceno. Kvůli různých výdělkům vznikají mezi lidmi neshody. Nejčastěji se projevují ve virtuálních diskuzních fórech, kde se jednotlivé profese předhánějí.

Dovolené slavných

Obvykle se dostávají do sporu veřejně známé osobnosti a běžní lidé. Kontrastu mezi těmito světy přispívají bulvární zpravodaje, které zásobují veřejnost informacemi o životě hvězd. Není se tak čemu divit, že mezi jednotlivými profesemi vzniká nevraživost. Není nic příjemného, když přijde někdo domů po dvanáctihodinové směně a vyskočí na něj článek o exotické dovolené slavné osobnosti.

Hvězdy showbyznysu tak bývají označovány za marnivé a málo pracovité. Některé slavné osobnosti však využívají prostředky, které plynou z jejich práce, úplně jiným způsobem. Místo kupování nemovitostí na tropických ostrovech je investují do jiných. Do osob, které potkalo v životě neštěstí a zapříčinilo, že nemají domov ani finance na potraviny.

Organizace Soul Kitchen

Známý zpěvák Jon Bon Jovi vymyslel originální způsob, jak pomoci lidem bez domova, kteří jsou v celkové nouzi. Hudebník si pořídil dvě restaurace, kde potřebným podává jídlo úplně zadarmo. Stačí tam pouze přijít a vzít si jídlo z nabídky. Obě zmíněné restaurace jsou součástí neziskové organice, jež nese název Soul Kitchen. Restaurace jsou speciálními místy.

Naservírovaný pokrm iZdroj fotografie: Depositphotos

Jejich menu neobsahuje žádné ceny. Jde o pouhou nabídku, za kterou není hostům nic účtováno. Personál v obou podnicích vydal již přes sto tisíc jídel. Z toho vyplývá, že je o službu velký zájem. Jak bylo již řečeno, tak nejsou pokrmy nijak zpoplatněny. Záleží čistě na každém hostovi, zda za své jídlo věnuje restauraci nějaký příspěvek, nebo se nají a odejde jen tak.

Vyřešit hlad

Pokud by se však kdokoliv rozhodl za svůj pokrm zaplatit, částka by okamžitě putovala přímo na účet neziskové organizace Soul Kitchen, která umožňuje provoz obou restaurací. Sám hudebník Jon Bon Jovi o fungování obou podniků řekl: „Bezdomovce a lidi bez peněz zveme na pomoc při přípravě jídla v kuchyni výměnou za teplý pokrm. Naším posláním bylo vždy vytvářet pozitivní změny a řešit hlad a bezdomovectví.“

Zájem o zpěvákovy restaurace je samozřejmě obrovský. Aby o podnicích vědělo co nejvíce lidí, byly jim založeny profily na sociálních sítích. Na Instagramu mají restaurace přes dvaasedmdesát tisíc sledujících. Celá kampaň a zpěvákův originální nápad spustily neuvěřitelnou lavinu pozitivních ohlasů a hodnocení. Organizace již pomohla stovkám lidí v nesnázích.

Jak se vám hudebníkův nápad líbí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články