Do restaurace se vloupal muž v kapuci, aby si odnesl tržbu. Majitel místo volání policie nabídl zloději práci

Majitel restaurace se zachoval velmi nezvykle vůči zloději, který se v noci vloupal do jeho podniku a pokusil se z něj uloupit tržbu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pokud se neznámý člověk vloupá do vašeho auta, domu, obchodu nebo restaurace, je přirozenou reakcí zavolat policii. Nahlásit trestný čin je totiž v podstatě jediná logická možnost, která každého okamžitě napadne. Nutno podotknout, že i správná. Jenže majitel jedné restaurace se rozhodl, že se se zlodějem vypořádá po svém. I když původně ho loupež naštvala a zavolat muže zákona chtěl, nakonec udělal něco úplně jiného.

Zloděj odešel z restaurace s prázdnou

Do podniku Diablo’s Southwest Grill v americkém městě Augusta, který patří restauratérovi Carlu Wallaceovi, se neznámý člověk vloupal ve čtyři hodiny ráno. Vpád lupiče do jeho restaurace zaznamenaly bezpečnostní kamery. Na videozáznamu bylo vidět, jak muž v kapuci rozbil cihlou sklo předních vchodových dveří, jimiž se pak dostal do podniku. Nevítaná návštěva si to rovnou namířila za bar k pokladně a doufala, že si z ní odnese hromadu peněz.

Jenže to se zloděj přepočítal. Tržby restaurace nenechává přes noc v kase, ale personál je ukládá do trezoru. Takže nakonec odešel z nevydařené akce v podstatě s prázdnýma rukama. První myšlenka, která naštvaného a frustrovaného majitele restaurace napadla, když uviděl rozbitý vchod do svého podniku a pak i kamerový záznam, byla, že zavolá policii. Jenže pak si to restauratér rozmyslel.

Podivná výzva na sociálních sítích

Namísto toho zveřejnil na sociálních sítích příspěvek, v němž vylíčil, co se stalo, a vysvětlil, že zloděj si nakonec nevzal žádné peníze. Přiložil také vzkaz. Překvapivě v něm ale nevaroval před zlodějem majitele dalších podniků, ani neupozornil policii. Carl se rozhodl, že ho adresuje právě muži, který ho chtěl okrást. Ujistil ho, že jeho čin nebude mít žádné následky, a nabídl mu, že si spolu mohou popovídat.

Zveřejnil(a) Diablo’s Southwest Grill dne Sobota 3. dubna 2021

Na svůj facebookový profil napsal: „Prosím, zastavte se a požádejte o zaměstnání. Žádná policie, žádné otázky. Pojďme si sednout a promluvit si o tom, jak bych vám mohl pomoci a změnit směr cesty, po které jdete.“ Už jen myšlenka, že restauratér může nabízet budoucnost někomu, kdo se ho pokusil okrást, je neuvěřitelná. Podle Carla se však všechno děje z nějakého důvodu a každý si zaslouží druhou šanci.

Doufá, že se mu zloděj ozve

Majitel restaurace řekl, že původně byl opravdu dost naštvaný, když musel hned brzy ráno do svého podniku, aby zjistil škody a všechno uklidil před otevřením. Ale pak se zamyslel nad tím, co člověka může vést k tomu, že se někam vloupá. „Uvědomil jsem si, že pro toho člověka musí existovat jiné profesní dráhy. Riskoval, že se dostane do vězení a zničí si život, přitom si odtud neodnesl ani haléř,“ dodává Carl s tím, že doufá, že se mu muž ozve.

Co říkáte tomu, jak majitel restaurace reagoval na vloupání?

Zdroj: ElComercio
Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Zobrazit další články