Předčasně narozená holčička bojovala a porazila smrt. Vážila pouze 493 gramů

Když se malá holčička předčasně narodila, vážila pouze neuvěřitelných 493 gramů. Lékaři jí nedávali mnoho šancí, ona ale ukázala, že je skutečná bojovnice.

Novorozené miminko i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Předčasně narozené děti, pokud se narodí hned o několik týdnů dříve, než bylo původně plánováno, musí často bojovat o vlastní život. Stejně tak musela o život bojovat i holčička, která se se svou váhou zapsala mezi nejlehčí novorozence v historii. Narodila se totiž už ve 24. týdnu těhotenství, a proto vážila pouze 493 gramů. Když se narodila, lékaři nemohli uvěřit svým očím. Bohužel se v tomto případě na těhotenství nedalo déle čekat. Holčička poté musela bojovat o vlastní život.

Předčasně narozená dívka 

Když byla Amy ve 24. týdnu těhotenství, musela kvůli preeklampsii podstoupit předčasný porod, aby zachránila život sobě i své dceři. Její dcera Ana se narodila s váhou pouhých 493 gramů a trpěla syndromem děravého střeva, což znamenalo, že nebyla schopná dobře absorbovat živiny a měla náchylnost k infekcím. Ana musela podstoupit operaci ve věku osmi dnů a byla léčena týmy odborníků z různých oblastí. Nakonec ale vše dopadlo dobře a dívka získala o dost větší šance na život.

Bojovala ze všech sil

Operace byla úspěšná a zdravotní stav dívky se začal velmi rychle lepšit. Trvalo to několik týdnů, ale nakonec se dívka kompletně vyhnula jakémukoli ohrožení života. Pak už jen záleželo na tom, jak dlouho bude trvat, než se váhou přiblíží ke svým vrstevníkům. Díky péči těchto specialistů a odhodlání rodiny Ana překonala mnoho komplikací a ve věku sedmi měsíců byla propuštěna z nemocnice s váhou 4,1 kg. 

Novorozená holčička iZdroj fotografie: Deposiphotos

Je úplně zdravá

Dívka s krásným jménem Ana nakonec ukázala, jak obrovskou bojovnicí je. Dokázala projevit svou nebývalou vůli žít a nakonec se vše vyplatilo. Po sedmi dlouhých měsících v nemocnici mohla být konečně propuštěna a mohla začít trávit čas se svou rodinou v pohodlí domova. Rodiče jsou vděční za péči, kterou jejich dcera dostala, a vyzývají ostatní rodiny, aby zůstaly pozitivní a požádaly o pomoc, pokud čelí podobným situacím. 

Co na malou bojovnici říkáte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články