Dítě, narozené předčasně ve 24. týdnu, nedostávalo šanci na život. Lékaři nechtěli uvěřit tomu, co se potom stalo

Když se dítě narodilo, vážilo pouze 900 g a nikdo mu nedával velké šance na život. Pouze jeho matka doufala ve šťastný konec.

předčasně narozené dítě i Zdroj fotografie: iStock
                   

Každá žena touží po bezproblémovém těhotenství a zdravém dítěti. To byl samozřejmě případ i této ženy – Victorie. Její stav se ale bohužel začal záhy velmi brzy komplikovat. Nedostávala moc šancí, že zvládne těhotenství až do konce. Prognózy lékařů nevypadaly vůbec nadějně. Nikdo nevěřil, že miminko přežije. Po jeho narození byla jeho ruka tak malinká jako nehet na ruce. Jeho celková velikost i váha znamenaly u dítěte jen další komplikace, které nepřinášely dobré vyhlídky na pozdější život.

Náhlé komplikace v těhotenství

Vše se ze začátku zdálo být v pořádku. Náhlé zhoršení stavu matky přišlo zničehonic – a o to víc to všechny zasáhlo. Nikdo nevěděl, co se bude dít. Sami lékaři netušili, jestli dítě přivedou na svět zdravé. Victoria porodila už ve 24. týdnu těhotenství. Tehdy je šance na přežití miminka téměř nulová, nebo přináší velké následky do budoucna. Ona ale zůstávala optimistická a rozhodla se bojovat za zdraví své dcerky.

Moc malé miminko

Francesca, jak ji pojmenovali, vážila pouhých 900 g. Byla tak malá, že se rodičům vešla jen do jedné dlaně. Šance na poškození některého z orgánů se tím pádem stala velmi vysokou. Všichni měli obrovský strach. Hlavně kvůli názoru doktorů, kteří přinášeli špatné zprávy a prognózy. Victoria se ovšem rozhodla vidět pouze jedinou cestu, a tou byla naděje na zdraví jejich dítěte, což jí nakonec přineslo úspěch.

iZdroj fotografie: Pixabay

Šťastný konec

Když později lékaři viděli Francescu po 9 měsících, zůstali v ordinaci stát s otevřenou pusou a došla jim slova. Stalo se z ní totiž úplně zdravé miminko bez jakýchkoliv komplikací a poškození orgánů. Momentálně dělá Francesca rodičům jen samou radost. Na tomto příběhu si můžeme ukázat, že naděje umírá poslední. Bohužel ale ne u všech rodičů předčasně narozených dětí dojde ke stejnému závěru. Proto bychom se měli tuto situaci naučit respektovat a moc se nevyptávat.

V poslední době se objevuje spousta případů předčasného porodu nebo zániku těhotenství, a to i přes velmi vyspělé lékařství. Bavme se proto ve společnosti o tomto tématu s největší opatrností, protože nikdy nevíme, koho naše slova mohou zasáhnout.

Co říkáte na příběh této malé bojovnice?

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Aneta

Zobrazit další články