Dívka políbila svou umírající sestřičku, po několika sekundách se stal skutečný zázrak

Malá dcerka manželů Smithových se bohužel narodila vážně nemocná a první měsíce života trávila na dětské JIP. Když ji ale políbila její starší sestra, stal se zázrak.

Miminko v nemocnici i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Tuto věc si žádný rodič na světě nepřeje nikdy slyšet. Když byla paní Smithová podruhé těhotná, na dítě se s manželem samozřejmě neskutečně těšili. Představovali si, jak budou malou holčičku vozit v kočárku po městě a její starší sestra Sandra bude pobíhat okolo. Jenže jejich miminko se narodilo vážně nemocné a brzy mu začalo jít o život.

Vzácný vrozený syndrom

Maličká Lily se narodila jako na první pohled zcela zdravé miminko, jenže zdání klamalo. Lékaři jí diagnostikovali vzácný Möbiův syndrom, který postihuje zejména svaly v obličeji. Ty zcela ochrnou, takže postižený nejen že ztrácí veškerou mimiku, ale často také vůbec nedokáže otevřít oči. Pacienti také trpí oslabenými svaly končetin a vpáčeným hrudníkem, což může vést až k poruchám dýchání, které ohrožují životní funkce.

Neměla příliš šancí

Doktoři Smithovým na rovinu řekli, že Lily nemá mnoho šancí přežít. Měla problémy s přijímáním potravy, což jí vzhledem k útlému věku ohrožovalo na životě. Lily musela být trvale napojena na nemocniční přístroje, ačkoliv rodiče netoužili po ničem na světě víc, než aby mohla být s nimi doma. Nejbolestněji to pocítili o Vánocích, kdy se jí všichni vydali do nemocnice navštívit.

plačící holčička miminko iZdroj fotografie: Pexels

Stačil jeden polibek

Starší sestra Lily, pětiletá Sandra, se k malé sestřičce sklonila na její lůžko a políbila ji na bříško. A potom se stalo něco, co si ani jeden z rodičů nedokázal vysvětlit. Malá Lily se poprvé ve svém životě usmála, ačkoliv jí to její nemoc do nynějška nedovolila. Krátce na to se její stav dokonce začal velmi pozvolna zlepšovat.

Její život nebude lehký

Po několika měsících si rodina malou Lily z nemocnice odvezla domů. Paní Smithová zůstala místo zaměstnání doma, aby o ní mohla celý den pečovat, ale jak sama zmínila, je ráda že ji může mít konečně u sebe. Rodina toto zlepšení stavu malé holčičky označuje za vánoční zázrak a dojatě na klíčový okamžik vzpomínají.

Jak byste reagovali na místě rodičů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Zobrazit další články