Miminko se v mrazu povalovalo na ulici uvnitř kartonové krabice. Zachránila ho toulavá kočka a její mateřský pud

Nebýt chytré reakce kočičí bezdomovkyně, která šmejdila v mrazivém nečase po okolí, mohlo dojít k obrovské tragédii. Zvíře teď místní lidé oslavují jako hrdinu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Toulavá kočka, kterou obvykle většina kolemjdoucích bez zájmu přehlíží, dokázala, že je lidem oddanější mnohem víc, než by se mohlo zdát. Žije na ulici a pár lidí v sousedství ji občas pohladí, dá něco k snědku nebo postaví provizorní příbytek, aby se měla kam schovat, když udeří chladné dny. Jednoho dne kočka udělala něco překvapivého a ze dne na den se stala místní celebritou.

Kočka zahřívala odložené miminko

Kočičí bezdomovkyně Máša se potuluje v ulicích ruského města Obninsk. Když se v chladném nečase vydala na každodenní procházku po okolí, našla v kartonové krabici hodně nečekaný úlovek. Leželo v ní lidské miminko. V mrazivém počasí bylo jen otázkou času, než dvanáctitýdenní chlapeček, kterého tam někdo odložil, zemře. Chytrá a obětavá Máša ale věděla, co má dělat.

Kočka vlezla do krabice a obtočila se kolem malého tělíčka, aby miminko zahřála. Hlasitě začala mňoukat, aby na sebe upozornila. „Obvykle přijde a pozdraví mě. Je velmi klidná a přátelská, takže když jsem ji slyšela mňoukat, myslela jsem, že se možná zranila,“ říká Irina Lavrová, která se o kočku občas stará. Žena se šla podívat, co se zvířeti stalo, aby mu mohla pomoct.

V krabici byly i plenky a výživa

Žena byla velmi zaskočená, když šla za zvukem mňoukání a nakonec našla Mášu s miminkem v kartonové krabici. „Dokážete si představit můj šok, když jsem ji viděla ležet v krabici vedle dítěte?“ vypráví zděšená Irina s tím, že okamžitě zavolala záchranku a policii. Stihla si všimnout, že chlapeček byl dobře oblečený a ten, kdo ho tam odložil, nechal v krabici i několik plen a dětskou výživu.

Kočka na sněhu iZdroj fotografie: Depositphotos

Záchranáři převezli miminko do nemocnice, kde ho vyšetřili lékaři. Naštěstí bylo v pořádku, ale nebýt mňoukání kočky, chlapečkovy šance na přežití v třeskutém mrazu by byly téměř nulové. Z chlupaté Máši se stala hrdinka. Místní lidé jsou na ni hrdí. „Je jasné, že u ní převládl mateřský instinkt a chtěla dítě chránit,“ dodává Irina. Za odměnu Máša dostala nejen oblíbené pochoutky, ale našel se pro ni i nový domov.

Co říkáte na to, jak se toulavá kočka zachovala?

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Zobrazit další články