Psa někdo přivázal za krk řetězem k plotu. To ale na celém incidentu není to nejhorší

Tyranský majitel psa se zachoval neuvěřitelně krutě. Pátrání po něm ale komplikuje fakt, že zvíře nemělo mikročip, přestože takovou povinnost nařizuje zákon.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bezcitný majitel uvázal svého domácího mazlíčka na řetěz k plotu a nechal ho napospas svému osudu. Nejenže mu tam nenechal jídlo ani vodu, ale neprojevil ani špetku soucitu a lítosti. Že tam psa vyhodil, totiž nebylo to nejhorší. Fenka právě porodila šest štěňat. Musel tušit, že celé psí rodině jde o život, ale to ho od hrozného činu neodradilo. Naopak, nechal je trpět v zimě, a navíc v odlehlé oblasti. Jen shodou náhod fena ani její malí chlupáči nezemřeli.

Chybělo málo a psí rodina mohla zemřít

Zoufalá a vyděšená fena se snažila najít si něco k jídlu. Jenže řetěz jí příliš pohybu nedovoloval. Navíc její tělo velmi rychle sláblo, protože krmila svoje právě narozená štěňata. Podle serveru Zoorprendente narazil na opuštěnou psí rodinu třesoucí se zimou muž na poli poblíž vesnice Elphin v irském hrabství Roscommon. Nebýt jeho rychlého zásahu, pravděpodobně by fena ani štěňata nepřežily. Zalarmoval policii a Irskou společnost pro prevenci týrání zvířat.

V uličce mezi domy se válel opuštěný pes. Zachránkyni bylo ihned jasné, že se s ním život nepáral

Dvouletá psí máma i se svými šesti potomky byla okamžitě převezena na veterinární kliniku. Fena i malí chlupáči byli podchlazení. Naštěstí se ale ukázalo, že jinak netrpí vážnějšími potížemi. Ochránci opuštěných a týraných zvířat nemohli uvěřit tomu, že někdo mohl být tak krutý, že fenu vyhodil i se štěňaty hned po porodu. Majitel psa měl totiž na výběr. Mohl ho odložit někde, kde by byl brzy nalezen, případně ho odvézt do některé záchranné stanice.

Majitel se asi nenajde, pes neměl mikročip

Namísto toho ho přivázal k plotu v odlehlé oblasti. „Nechat dvouletou fenku uvázanou bez vody, jídla a přístřeší rozhodně ohrožuje ji i její štěňata. Nechápu, jak si někdo může myslet, že je v pořádku nechat psa uvázaného u plotu, aby se sám staral o svá štěňata,“ cituje Hugha O’Toolea ze společnosti pro prevenci týrání zvířat server IrishMirror. Psí matka dostala jméno Emmy Lou a šestici jejích potomků záchranáři pojmenovali Billy Ray, Dixie, Dolly, Dotty, June a Patsy.

Štěňata sají mléko od matky iZdroj fotografie: Pixabay

Příběh feny Emmy Lou a jejích štěňat má naštěstí dobrý konec. Ale stačilo málo a kvůli bezcitnému majiteli mohli přijít o život. „Vzhledem k tomu, že v poslední době hodně pršelo a bylo velmi chladno, mohlo to dopadnout úplně jinak,“ dodal O’Toole s tím, že pátrání po tyranském majiteli komplikuje fakt, že fenka neměla mikročip, který je ze zákona povinný. Prozatím zůstává psí rodinka v péči útulku, podobně jako toulavá fenka, jež málem přišla o život na stavbě, o ní jsme také psali na DámskémDeníku. Ochránci se jí snaží najít láskyplný domov.

Jaký trest by zasluhoval majitel, který psí rodinu vyhodil?

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Zobrazit další články