V uličce mezi domy se válel opuštěný pes. Zachránkyni bylo ihned jasné, že se s ním život nepáral

Když lidé ze záchranné stanice chlupáče objevili, bylo zřejmé, že má zkažené zuby, problémy se srstí i zrakem a trpí bolestmi. Veterinární prohlídka ale odhalila i vážnější potíže.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Život se s malým chlupáčem Joaquinem ani trochu nemazlil. Potuloval se po ulicích, byl vyhublý, měl srst plnou blech, zkažené zuby a šedý zákal. Když lidé ze záchranné stanice pro týraná a opuštěná zvířata zuboženého psa objevili v zapadlých uličkách jihokalifornského okresu Orange County, měli slzy na krajíčku. Pes trpěl bolestmi, klepal se a sotva stál na nohou. Přestože zprvu měl ke svým zachráncům lehkou nedůvěru, nakonec si nechal pomoci.

Ukázalo se, že pes má nemocné srdce

Kdyby zvířeti lidé z útulku nepomohli, zřejmě by jeho život spěl rychle ke konci, protože jeho zdravotní stav není z nejlepších. Nejenže trpí, neboť má bolesti, ale dokonce má i nemocné srdíčko. „Chudák byl v tak zbědovaném stavu a úplně vyděšený. Je patrné, že na ulici žil delší dobu. Když jsme ho odchytili, zabalili do deky a naložili do auta, byl najednou tak klidný. Zdálo se, že je vděčný, že už je v bezpečí,“ říká Suzette Hallová ze záchranné stanice v americkém městě Irvine.

Na první pohled bylo ochráncům opuštěných zvířat jasné, že Joaquin není v dobré kondici. Odvezli ho na vyšetření na veterinární kliniku. Dobrou zprávou bylo, že krevní testy dopadly dobře. Jenže pak si záchranáři vyslechli i velmi nepříjemné zprávy. Vyjma toho, co bylo od začátku zřejmé, že pejsek má velmi špatný zrak, chrup a napadenou srst, se seznam jeho bolístek rozrostl i o závažnou chorobu srdce.

Zatím dostává léky, které uleví od bolesti

Život na ulici se na zdraví malého chlupáče neblaze podepsal. „Má srdeční šelest čtvrtého stupně. Bojíme se, že kvůli srdečnímu onemocnění nebude moci absolvovat operace, při kterých mu mají vytrhat špatné zuby a bohužel i vyndat jedno oko,“ vysvětlila Hallová s tím, že prozatím pejsek dostává medikamenty zmírňující bolest. Šelest je způsobený abnormálním prouděním krve, které může být důsledkem stresu nebo neobvyklé struktury uvnitř srdce.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Suzette Hall (@logans_legacy29)

Záchranáři pečující o Joaquina se snaží, aby se mu dostalo veškeré zdravotní péče, již potřebuje. „Je tak roztomilý. Nezasloužil si žít na ulici. Chci, aby měl dobrý život. Modlete se, aby už netrpěl a všechny potřebné veterinární zákroky se podařily a konečně se vyléčil,“ vyzývá Hallová s tím, že na nákladný zákrok útulek uspořádal sbírku. „Dary na péči pro Joaquina pro nás hodně znamenají,“ dodala. Záchranářka se těší, až se pes uzdraví a najde se pro něj milující domov.

Jaký trest by měli dostat majitelé, kteří své zvíře někde vyhodí?

Zdroj: SuzetteHall
Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Zobrazit další články