Ztrápená a vyčerpaná fenka hledala místo, kde by mohla porodit štěňata. Druhý den se z úkrytu nemohla dostat, měla dráty na nohou

Březí fenka si našla útočiště na stavbě, kde v úkrytu porodila svá štěňata. Druhý den se nemohla dostat ven.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Občas někomu uteče pes, kterého majitel poté hledá. Většinou se obrací na ostatní lidi na sociálních sítích a žádají, aby se více koukali okolo sebe, zda nezahlédnou jejich mazlíčka. Častokrát se však najdou i jedinci, kterým vůbec útěk psa nevadí a neshání se po něm. Tato fenka nejspíše patřila někomu, kdo ji vůbec nehledal, a proto se dlouho toulala po ulicích. Jednoho dne si však musela najít útočiště, kde porodí svá štěňata. Její volba nebyla zrovna šťastná.

Toulaví psi končí často v útulku

Naštěstí se někteří lidé věnují aktivně záchraně zvířat, která utekla z domova nebo svým majitelům. Někdy se i při obyčejném venčení pejsek ztratí a majitelé jej poté hledají. V takové chvíli je dobré obvolat i nedaleké útulky, do kterých by jejich zvířátko mohlo být převezeno. Někteří psi však nemají to štěstí, že by je někdo odchytil a odvezl do útulku, kde počkají na příchod svého majitele. Podobně na tom byla tato fenka, jež byla navíc březí a hledala si útočiště.

Březí fenka hledala skrýš

Tato mladá fenka nosila v břiše svá štěňata a na ulici už se pohybovala celkem dlouho. Jednoho dne však přišel čas porodu, a tak si musela najít urychleně vhodnou skrýš. Jelikož se ocitla na stavbě, kde bylo mnoho prken, trámů a jiných velkých materiálů, připadalo jí to jako dobrá volba pro bezpečné útočiště. Bohužel se však stalo to, co nikdo nečekal.

Nebezpečný úkryt na stavbě

Fenka si nakonec vykopala díru pod jednou z dřevěných konstrukcí a schovala se do ní. Na stavbě si jí všiml jeden z dělníků. Psa mu bylo líto, a tak mu dal najíst a chvilku se s ním mazlil. Druhý den se fenka nemohla dostat ven. Naštěstí si toho všimli dělníci, kteří urychleně zavolali dobrovolníky z ochrany zvířat, aby přijeli fence pomoci. Pes se nemohl dostat z úkrytu ven, protože celou noc pršelo a okolo ní se vytvořilo bláto.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Záchrana fenky se štěňaty

Lidé se snažili fenku vyhrabat vlastníma rukama, ale bláta bylo moc. Nefungovalo ani jídlo, které by mohlo fenku vylákat. Strčili k ní tedy ruce a ucítili, že má okolo těla obmotané jakési dráty. Ty se jim podařilo opatrně odstranit, ale fenka kvůli blátu stále nemohla vylézt z doupěte. Po chvilce hrabání se jim podařilo psa vytáhnout ven, naložili jej do auta a dali mu najíst a napít. Zvíře však jíst vůbec nechtělo, což se jim zdálo divné. Ve skrýši poté nalezli ještě dalších 6 překvapení.

Společně s fenkou se zde ukrývala i štěňata, která se pravděpodobně narodila během deštivé noci. Všechna zvířata odvezli zachránci na veterinární kliniku, kde o ně bylo ihned postaráno. Štěňata byla v pořádku, ale fenka na tom byla špatně. Nechtěla jíst, měla průjem a v její stolici byly nalezeny i odpadky, které snědla, když byla hladová. Fenka poté musela podstoupit ještě riskantní operaci, ale naštěstí se podařilo zachránit jí život. Nyní se stará v novém domově o svá štěňata.

Jak byste pomohli fence vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články