Záchranáři si zprvu mysleli, že jde o ovci. Když se přiblížili, nedokázali uvěřit vlastním očím

Když dobrovolníci z organizace pro záchranu zvířat obdrželi znepokojující zprávu o týraném zvířeti, ihned vyrazili na místo. Jakmile otevřeli dveře od špinavé stodoly, nevěřili svým očím.

zanedbaný pes i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Lazarus je 7letý pyrenejský horský pes, který bohužel za svůj dosavadní život nezažil žádné hezké chvíle. Jediné, co znal, byla temná stodola, kde trávil veškerý čas přivázaný na řetězu. Byl zanedbaný a vůbec netušil, co znamená láska milujícího páníčka a teplý domov. Naštěstí přispěchala na pomoc organizace Big Fluffy Dog Rescue, která přichází ve chvíli, kdy se zvířatům děje jakékoli bezpráví.

Zachránci si jej spletli s ovcí

Jakmile dobrovolníci dorazili na místo, vylomili dveře od stodoly, kde Lazarus strávil prvních 7 let svého života. Byl k smrti vystrašený, třásl se, byl zavřený ve stísněném a špinavém prostoru. Běhání venku na čerstvém vzduchu mu bylo naprosto cizí, přestože bydlel na farmě. Jeho krutí majitelé ho bezdůvodně uvěznili a nikdy mu nevěnovali žádnou pozornost.

Naštěstí ho organizace Big Fluffy Dog Rescue vysvobodila ze strašlivých podmínek a dopřála mu tak druhou šanci na normální život, který by měl vést každý pes. Když zachránci vešli do stodoly, nejdříve si mysleli, že se dívají na ovci. Nevěřili vlastním očím, když zjistili, že se jedná o psa. Lazarus byl pokrytý 15 kilogramy zacuchané, špinavé srsti.

velký bílý pes iZdroj fotografie: Freepik

Museli si získat jeho důvěru

Lazarus zprvu netušil, co si má myslet, byl velice neklidný, vystrašený, ale rychle si uvědomil, že mu tito lidé chtějí pomoci. Po chvíli jim začal důvěřovat. Cizí lidé mu začali projevovat něco, co nikdy necítil od svých majitelů – lásku a náklonnost. „Navzdory svému věku a kondici nám ukázal, kolik života v sobě má, je opravdu plný energie a lásky!“ Přestože Lazarův příběh neměl příliš hezký začátek, dočkal se šťastného konce.

Než si pořídíte domácího mazlíčka, zvažte, zdali jste schopni se o něj skutečně dobře postarat. Desítky tisíc psů a koček každý rok skončí v útulcích z důvodu zanedbávání, týrání nebo opuštění. Pokud jste opravdu přesvědčeni, že do své rodiny chcete přijmout dalšího člena, přemýšlejte nad adopcí namísto koupě, navštivte místní útulky, najdete tam mnoho zvířat, která čekají na milující domov.

Jak byste potrestali bezohledné majitele zanedbaného pejska?

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články