Neobvyklá přátelství jsou možná i mezi zvířaty

Ve zvířecí říši se mohou dít opravdu neuvěřitelné věci. Především to jsou zcela neuvěřitelná přátelství, která by nikdo nečekal.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Určitě každý z nás někdy vidět, ať už osobně, nebo z vyprávění či internetu, neobvyklá přátelství mezi zvířaty. Existují případy, když se skamarádí kočka se psem, což bývá už dnes takový standard, protože lidé mají tyto zvířata jak domácí mazlíčky. Přátelství ale může vzniknout i mezi druhy, které by si v přírodě spíše šli po krku. 

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Kočka a pes? Proč ne

Zachyceny byly případy kamarádství slepice se štěňaty

Kamarádi se najdou mezi zvířaty, která chováme doma, nebo mezi těmi divokými, chovanými v zajetí. Můžete tak pozorovat neobvyklé přátelství mezi medvědem a tygrem, nebo třeba psem a divokým prasetem. Objevily se také fotografie zachycující obrovského slona, na jehož hřbetě sedí černý pes. 

iPes na hřbetě

Někteří lidé doma mohou chovat i lišku, která se může skamarádit například s kočkou. Malá štěňátka si jednou přivlastnila bíla slepice. Na internetu najdete nespočet fotografií právě se zvířaty, která nejsou ve dvojici úplně obvyklá. Podívejte se však na úžasné video s papouškem a kočkou, to vás dostane do kolen!

Šimpanz se tak může radostně mazlit s malým tygrem nebo si vaše kočka může padnout do noty s malým křečkem nebo myškou. 

Přátelství může fungovat i mezi rostlinami

Nejen zvířata a lidé mezi sebou mohou mít blízký vztah. Přátelství je o pocitech dvou nebo více lidí nebo zvířat, kteří se spolu rádi setkávají a poskytují si nezištnou pomoc. Takový vztah ale může být také mezi květinami a ostatními rostlinami, ač se to zdá neuvěřitelné. I rostliny si mohou navzájem vypomoci například tím, že pomáhají s opylováním.

Nejběžnějším vztahem je ale pořád člověk a zvíře. Lidé si je pořizují hlavně z pocitu osamění, Nikdy se vámi nehádají, stačí je jen nakrmit, postarat se o jejich potřeby a oni pak sami přijdou pro pohlazení.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Neobvyklá přátelství nejsou neobvyklá

Čím více zvířat má člověk kolem sebe, tím méně pak bude potřebovat ostatní lidí, kteří nemají vlastnosti, co mají právě zvířata. Ve vztahu zvířete se zvířetem je všechno úplně přirozené, hlavně co se týče obrany toho druhého. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články