Před 22 lety našel muž opuštěnou holčičku. Nikdy by ho nenapadlo, že ji ještě někdy uvidí

Muž si chtěl jen zavolat z telefonní budky. Když vešel dovnitř, všiml si tašky, ze které se ozýval tichý pláč. Neuvěřitelný příběh měl šťastný konec.

malá holčička i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Telefonním budkám s rozmachem mobilních telefonů pomalu odzvonilo. Ještě před dvaceti lety se však stále hojně používaly. Na to se spolehla i matka, která se zde rozhodla odložit svou novorozenou holčičku. Vložila ji do tašky a položila ji na podlahu v telefonní budce. Naštěstí ji brzy našel mladý muž, který si sem přišel zatelefonovat.

Uslyšel tichý pláč

Joe Campbell žije v Londýně. Před více než dvaceti lety se mu stala velmi zvláštní věc, která mu ovlivnila zbytek života. Potřeboval si ve východní části Londýna zavolat, a tak vstoupil do ikonické červené telefonní budky. Jaké bylo jeho překvapení, když zaslechl tichý pláč a ihned spatřil na zemi tašku, ve které leželo malé miminko.

Z prvotního šoku se rychle vzpamatoval a okamžitě zavolal policii. Ukázalo se, že holčičku zde opravdu nikdo nezapomněl, ale její matka se takto snažila předat ji do rukou úřadů. Holčička byla nejdříve převezena do nemocnice, avšak naštěstí byla zcela zdravá. Poté byla umístěna do dětského domova, kde se rychle našli lidé, kteří měli o pár týdnů staré miminko zájem.

I její nálezce se pokusil si malou holčičku osvojit. Toto setkání mu totiž přišlo jako osudové a měl pocit, že by se o ni měl postarat. Jeho žádost však byla zamítnuta, protože tou dobou nebyl ženatý, ani neměl stálou partnerku. Holčičku tak dostal manželský pár, jenž ji pojmenoval Kiran. Joe ji po adopci už nesměl kontaktovat, ale pravidelně jí posílal dárky a nikdy na ni nezapomněl.

červená telefonní budka iZdroj fotografie: Freepik

O svém zachránci se dozvěděla až v dospělosti

Kiran se dozvěděla, že je adoptovaná, až když byla plnoletá. A také se poprvé dozvěděla o svém zachránci. Netušila, že balíčky, které jako dítě dostávala, byly právě od něj. Rozhodla se proto, že se ho pokusí vyhledat. Neznala však ani jeho jméno, ani adresu. Sepsala tak svůj příběh a sdílela ho na sociálních sítích v naději, že svého nálezce najde.

A opravdu se jí to podařilo. Díky tomu, že lidé jeji příběh sdíleli, se tak mohla po 22 letech konečně potkat s Joe Campbellem, který ji bral jako svou dceru, i když ji nemohl vídat. Na prvním setkání se rychle sblížili a Kiran Joa přijala za svého druhého otce a od té doby jsou v pravidelném kontaktu. Kiran sice byla odložené dítě, ale nakonec se dočkala dětství v láskyplné rodině.

O matce, která ji odložila, se ví pouze to, že v tehdejší době už měla šest dětí a žila s násilnickým partnerem. Když se původně snažila Kiran odložit do dětského domova, tehdy ji tam odmítli. Doufala tak, že v telefonní budce najde její dcera rychlou pomoc a někdo se jí ujme, což se také stalo.

Co říkáte na toto setkání?

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články