Matka ho opustila a nechala na letišti, když mu bylo 10 dní. Neuvěříte, co se stalo po 37 letech

Před 37 lety ho opustili jeho vlastní rodiče a nechali ho pohozeného jako kus odpadu na letišti. Smutný příběh má naštěstí krásný konec.

Smutný chlapec i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Příběh Steva Hydese je poměrně neobvyklý. Celý začal v roce 1986, kdy byl Steve objeven na letišti Gatwick v Londýně v době, kdy mu bylo teprve 10 dní. Nalezen byl na jedné z toalet, byl zabalen do dětské deky a rodiče nebyli k dohledání. Jelikož rodiče nikdo nenašel, byla na místo přivolána policie, která začala vyšetřovat, kdo onen chlapec je, jak se na letišti ocitl a kdo ho tam nechal. Jeho matka se však nenašla a žádný další příbuzný se o něj nepřihlásil.

Chlapec, o kterém nikdo nic nevěděl

Byla to obrovská záhada, ale takové věci se v minulosti stávaly celkem často, zvlášť za dob, kdy ještě neexistovaly babyboxy. Chlapeček byl proto umístěn do sirotčince a čekal na svou novou rodinu. Nakonec si ho adoptovala rodina Hydesových, která mu dala jméno Steve. Uběhlo dlouhých 37 let a přesně na toto výročí Steve přidal na Facebooku příspěvek. „V tento den před 37 lety, 10. dubna 1986, mě někdo jako desetidenní miminko přivezl na letiště Gatwick. Mám velké štěstí, že jsem zjistil, kdo je moje biologická rodina.“

Našel svou rodinu 

Po své rodině začal pátrat už dávno. Jak sám potvrdil, nešlo mu ani tak o to, aby s rodinou navázal hlubší vztah. Chtěl pouze získat odpovědi a byl velmi zvědavý. Jeho pátrání vyžadovalo mnoho trpělivosti, ale nakonec se vyplatilo. Brzy díky svému hledání přišel na to, že ho našla prodavačka jménem Beryl Wright. Netrvalo dlouho, a podařilo se mu dokonce přijít na to, kdo byla jeho biologická matka. Bohužel se odpovědi na otázku, proč ho kdysi odložila na letišti, nikdy nedočkal.

Zabalené miminko do deky iZdroj fotografie: Depositphotos

Nečekaný výsledek 

Výsledek jeho pátrání mu nakonec neposkytl dostatek informací. „Bohužel moje biologická matka zemřela, takže nedokážu přesně zjistit, co se tehdy stalo a proč. Ale našel jsem svého biologického otce a sourozence z obou stran. Nikdo o mé existenci nevěděl,“ napsal Steve v příspěvku na Facebooku. Na otázku, proč ho tenkrát matka opustila, nikdy odpověď nenašel. Se svou biologickou rodinou však vychází dobře a mají spolu velmi dobré vztahy. 

Co byste dělali na jeho místě?

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články