Nejkrásnější okamžik života se změnil v noční můru. Lékaři po porodu dvojčat sdělili rodičům strašné zprávy

Jejich dvojčata přišla na svět předčasně. Lékař si poté rodiče pozval do ordinace a řekl větu, kterou nechtěli slyšet. Život se jim rázem převrátil vzhůru nohama.

dvojčata i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jejich roztomilá dvojčata se bohužel nenarodila zdravá. Po porodu byla ihned převezena na jednotku intenzivní péče a rodiče o jejich stavu byli informováni způsobem, který je zanechal ve strachu a zmatku. Po devíti letech však vystoupili a popsali veselý příběh z nové perspektivy. Ostatním vzkazují, byly to jen předsudky.

Nedlouho předtím dítě potratila

Matt a Jodi Perryovi měli společně už jednoho zdravého syna. Další těhotenství však skončilo potratem. Když se poté dozvěděli, že čekají hned dvě děti, jejich radost nemohla být větší. Vzhledem k nedávné tragické události se však po celou dobu těhotenství modlili, aby vše proběhlo bez komplikací. Toto přání se jim však bohužel nesplnilo.

Jodi porodila holčičky předčasně. A nebyly na tom dobře. Ihned po porodu tak skončily v inkubátorech na jednotce intenzivní péče, kde strávily následující čtyři týdny. Co se s jejich dětmi děje, se rodiče dozvěděli od lékaře, který si je pozval do ordinace. „Je mi to líto. Mají Downův syndrom,“ řekl lékař a v rodičích by se v tu chvíli krve nedořezal.

inkubátor iZdroj fotografie: Freepik

Na těhotenských vyšetřeních se nic takového neukázalo, a zpráva pro ně proto byla jako blesk z čistého nebe. Lékař na ně koukal s účastí. Oni získali pocit, že je to konec světa. Jejich život se otočil vzhůru nohama. Nakonec byli i s děvčaty posláni domů, vybaveni minimem informací o tom, co tato diagnóza vlastně znamená.

Popsali skutečnou realitu svého života

Představovali si, že se stanou doživotními pečovateli o dvě postižené děti. Postupně teprve začali hledat a třídit informace o tom, co vše to vlastně obnáší. Obě holčičky měly kromě Downova syndromu i jiné zdravotní komplikace. Malá Abigail je hluchá na jedno ucho a Isobel se zase narodila s otvorem v srdci. Nejvíce dnes rodiče devítiletých dvojčat litují, že jim nikdo neřekl, že mohou žít i nadále spokojený a šťastný život.

Na to si postupně museli přijít sami. I když jejich život není dokonalý, tak jak si většina lidí představuje, jejich děti se od těch ostatních zase tolik neliší. I s touto diagnózou si s děvčaty užívají spoustu legrace a mají mnoho šťastných zážitků. Rodiče dokazují, že to jsou všechno jen předsudky, a je jim líto, že se na děti s Downovým syndromem pohlíží jako na nějakou přítěž, která všem zkomplikuje život.

Oni to tak rozhodně necítí a jsou plně pro to, aby děti s touto diagnózou měly stejné možnosti a šance jako ty zdravé. Dnes s odstupem času vidí, co všechno jejich dcerky dokážou. Jsou veselé, velmi empatické a jsou to sluníčka celé jejich rodiny. Prvotní zoufalství tak vystřídal poměrně běžný život, který se od ostatních zase tak neodlišuje. S tím rozdílem, že jejich děti jsou skutečnou vzácností. Šance, že se obě dvojčata narodí s touto diagnózou, je asi jedna ku milionu.

Co říkáte na tyto roztomilé holčičky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články