Muž si adoptoval hluchého pejska. K překvapení všech ho naučit posunkovou řeč

Lidé nechtějí adoptovat zvířata, která mají nemoc či handicap. Tento muž se narodil hluchý a když zjistil, že je v útulku hluchý pes, ihned jej adoptoval. Poté jej naučil něco skvělého.

Pes u okna i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Do útulku se dostane téměř každý den nějaké zvíře, které se ztratilo svému majiteli, uteklo z domu a nemohlo najít cestu zpět nebo se jednoduše narodilo na ulici a nemělo domov. Díky zvířecím útulkům se doposud zachránilo velké množství zvířat, které si poté našli novou rodinu, kde se konečně mají skvěle. Tento pejsek má smutnou minulost, kvůli které přišel o sluch. Do útulku si pro něj ale přišel nový majitel, u kterého se má nyní báječně a naučil se dovednost, díky které se dorozumí se svým páníčkem.

Útulků stále není dostatek

I když by si lidé mohli myslet, že je v současné době hodně útulků, tak to stále nestačí. Jakmile totiž přijde sezóna, kdy se rodí koťata a štěňata, tak tyto spolky nestíhají a častokrát musí vyhlásit i STOP stav, kdy nemohou přijmout další zvíře. Péče o tyto tvory není náročná jen fyzicky a psychicky, ale také finančně. Z tohoto důvodu útulky mnohdy žádají o finanční pomoc nebo prosí lidi, aby darovali jídlo či potřeby pro zvířata, pokud mají nějaké navíc.

Zvířata se smutnou minulostí

Pokud byste se podívali na zvířata k adopci, určitě byste narazili v každém útulku na několik tvorů, které čekají na nový domov. U těchto zvířat je většinou popsáno, z jakého důvodu se do útulku dostala a také jsou popsány vlastnosti, které zvíře má. Tento pejsek se do útulku dostal poté, co byl týrán na jedné farmě, ale naštěstí byl zachráněn. Kvůli špatné péči měl však pejsek hodně nemocí a to vedlo k tomu, že ohluchnul.

Lidé nechtějí zvířata s handicapem

V momentě, kdy do útulku dorazí nějaká rodina nebo lidé, kteří vyhlíží nového člena rodiny, většinou nechtějí staršího psa nebo toho, který má nějaký handicap či nemoc. Myslí si, že by to pro ně mohlo být omezující nebo by mohli mít se zvířetem problémy. Bohužel se ale tímto způsobem taková zvířata v útulku pouze trápí a přitom by mohla mít hezký život v nové rodině. Tento muž si jednoho dne všiml, že v jednom útulku se nachází neslyšící pes a rozhodl se jej adoptovat.

psi v útulku iZdroj fotografie: Depositphotos

Neslyšící muž si vyhlédl neslyšícího psa

Tento muž (31 let) se narodil hluchý a, proto moc dobře věděl, jaké to je, když má někdo tento handicap. Když zjistil, že se v jednom útulku nachází pejsek jménem Emerson, který je hluchý, rozhodl se jej adoptovat. Jakmile si pejska dovedl domů, zjistil, že jej bude muset naučit něco, aby zvládal základní povely a mohli se nějak dorozumět. Ihned muže napadla posunková řeč, ale věděl, že to bude chtít hodně času a trpělivosti.

Emerson se naučil posunkovou řeč

Maminka od muže, který Emersona adoptoval, byla překvapená tím, jak jsou tito dva sehraní a sama řekla, že spolu měli být již od mala. Emerson si brzy našel k jeho novému majiteli důvěru a tak nebylo těžké psa naučit posunkovou řeč vcelku rychle. Nyní už Emerson umí povely jako sedni, k noze a lehni. Muž bude dále pokračovat ve výcviku svého nového psího kamaráda, ale už nyní ví, že jeho rozhodnutí Emersona adoptovat, bylo to nejlepší v životě.

Jak byste se pokusili dorozumět s hluchým psem vy?

Zdroj: DobreSpravy
Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články