Oblíbená moderátorka zmizela z Událostí, komentářů. „Unavená se rozhodně necítím,“ říká

Moderátorské šachy, které veřejnoprávní televize provedla ve svém večerním analytickém pořadu, který komentuje klíčové dění, vyvolaly několik otázek.

Marcela Augustová i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Populární tvář zpravodajství veřejnoprávní televize nenápadně zmizela z prestižního analytického pořadu Události, komentáře, který komentuje klíčové okamžiky dne. Co za odchodem legendární moderátorky Marcely Augustové (57), kterou mají diváci vyjma tohoto pořadu neodmyslitelně spjatou hlavně se speciálními volebními studii, přesně stojí, je otázkou. Podle ředitele České televize Petra Dvořáka existovaly vážné důvody, proč k tomu došlo.

Kolegové se obávají, aby neodešla

Šéf veřejnoprávního média informoval, že moderátorka byla nucena opustit tým pořadu kvůli svému rodinnému zázemí a pracovnímu nasazení. „Marcela je unavená, máme za sebou všichni náročné roky. Covid, volby, válka… Máme strach, aby neodešla z Událostí úplně. Miluje svou rodinu a chce se jí maximálně věnovat,“ cituje vyjádření svého zdroje z Kavčích hor Blesk. Dohoda, že z pořadu Augustová odejde, se prý narýsovala už loni na podzim.

Spekulace, které se kolem jejího odchodu z analytického pořadu začaly šířit, sympatickou obrýlenou moderátorku lehce vytočily. „Z televize neodcházím, neberu si žádné volno a unavená se rozhodně necítím,“ řekla Augustová serveru Extra. Stejně tak prý není pravda, že byla takzvaně odejita, aby uvolnila místo mladší kolegyni Barboře Kroužkové, která tým moderátorů Událostí, komentářů doplnila.

Na Kavčích horách je od osmdesátek

Příznivci dlouholeté ikony zpravodajství se nemusejí obávat, že by z obrazovky zmizela úplně. O její legendární výklady koláčových i sloupcových volebních grafů nepřijdou. „Marcela Augustová do konce loňského roku moderovala Události a Události, komentáře. Od ledna se soustředí primárně na Události a mimořádná vysílání,“ vysvětluje Karolína Blinková, mluvčí České televize, pro kterou Augustová pracuje posledních pětatřicet let.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Barbora Černošková (@barboracernoskova)

Na Kavčích horách totiž začínala už v osmdesátých letech. Prvním pořadem, jehož moderování se zhostila, byla Pionýrská vlaštovka. Po roce 1989 uváděla mimo jiné zábavnou sportovní soutěž Hry bez hranic a byla regionální zpravodajkou v Liberci. Řadu let už provází diváky také charitativní akcí Pomozte dětem. V současnosti je spolu s Jakubem Železným, Michalem Kubalem, Martinem Řezníčkem a Janou Peroutkovou v moderátorském týmu Událostí.

Co si myslíte o odchodu moderátorky z Událostí, komentářů?

Zdroj: Extra, Blesk
Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Zobrazit další články