Miminko dostalo naslouchátko, aby si poprvé v životě mohlo poslechnout hlas své matky

Holčička se narodila předčasně a vlivem těžké infekce u ní došlo k poruše sluchu. Podívejte se na kouzelnou reakci, když v 11 měsících poprvé uslyší hlas své sestry a maminky.

naslouchátko i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Hluchota a poruchy sluchu jsou velmi široký pojmem. Mohou vzniknout v různém věku a z řady různých příčin. U této malé holčičky došlo k poškození sluchu kvůli infekci ihned po narození. Dle odborníků je nutné, aby byla porucha sluchu u miminek objevena co nejdříve. Jednak může včasnou léčbou dojít k nápravě stavu, jednak nedojde k přerušení přirozeného učení řeči.

Naslouchátko dostala v 11 měsících

Scarlett Benjaminová je roztomilá holčička, která se však narodila předčasně, a to o celé tři měsíce. Byla tedy ohrožena řadou infekcí a jiných problémů, kterým musí předčasně narozená miminka čelit. Holčička statečně bojovala a nakonec překonala všechny zdravotní komplikace. Bohužel si odnesla trvalou památku v podobě postižení sluchu.

Scarlett tak nikdy neslyšela maminku ani ostatní členy rodiny a žila v tichém světě, kterému nemohli porozumět. To se však změnilo, když jí bylo 11 měsíců. Scarlett dostala speciální naslouchátko, které jí umožňuje slyšet vše, co se kolem ní děje. Podívejte se na záběry z ordinace, na kterých je zaznamenaná úplně první reakce holčičky na hlas její starší sestry.

Její smích je nakažlivý

Pokud byste čekali, že náhlé nečekané zvuky by mohly miminko vyděsit, pak byste se spletli. Scarlett nejdříve na svou starší sestřičku pohlédne s překvapeným výrazem, krátce na to však propukne v nezadržitelný smích. A s krátkými přestávkami v něm pokračuje po celou dobu, kdy na ni její milovaní mluví. Při pohledu na rozradostněné miminko se jen těžko dá ubránit smíchu, protože je opravdu nakažlivý.

lékařka kontroluje ucho dítěte iZdroj fotografie: Freepik

Scarlettina maminka se také směje a na její tváři je vidět velká úleva. Její holčička konečně slyší jejich hlas a po tváři se jí koulí slzy dojetí. Věděla, že Scarlett má problémy se sluchem, ale netušila, co přesně její holčička slyší a co ne. Naslouchátko ukázalo, že pro Scarlett jsou nyní zvuky mnohem jasnější, zřetelnější a podle toho na ně také reaguje.

Rodiče malé bojovnice byli neskutečně vděční lékařům, ale i moderním technologiím, které umožňují dětem se sluchovým postižením slyšet stejně jako zdraví lidé. Děti, které zůstanou trvale hluché nebo s nerozpoznanou vadou, mají problém naučit se řeč, což vede k řadě dalších komplikací, kterým se musí věnovat zvýšená péče. Některé země tak už zařadily vyšetření sluchu do screeningových programů, aby byly vady odhaleny u miminek co nejdříve.

Co říkáte na její reakci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články