Zapomenutý poklad našich babiček, který dnes už téměř nikdo nezná. Tento nápoj je mnohem víc než klasická káva

Zázračný nápoj Melta zná a konzumuje již málokdo. A to především proto, že lidé nemají tušení o jeho zázračných a blahodárných účincích na lidské tělo.

Šálek kávy i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Češi jsou nejen milovníci piva, ale také kávy. Téměř každý obyvatel České republiky vypije denně alespoň jeden šálek kávy. Někteří jsou na ní dokonce již závislí a bez této dobroty nejsou schopni fungovat. Málokdo však ví, že existuje mnohem lepší a zdravější nápoj. Naše babičky by o tom mohly vyprávět, protože za jejich dob byla právě Melta součástí každodenní snídaně.

Mnoho lidí o jejích účincích ani netuší

Melta je vlastně takovou zdravější náhražkou kávy. Dostávají ji děti ve školce nebo těhotné a kojící ženy. Já osobně jsem ji vídala v obchodech, ale nikdy by mě nenapadlo si ji koupit. Až v porodnici mi sestřičky poradily, že je to výborný nápoj, který napomáhá tvorbě mléka. Od té doby jsem ji denně pila ke snídani a velmi si ji zamilovala. Stala se pro mě jakousi každodenní drogou. S tím, jak si ji správně připravit, poradil web Recepty od babky. Bude vám stačit pouze litr horké vody a čtyři lžíce Melty. Po vaření je třeba směs nechat odstát a poté přecedit.

Tato zázračná potravina se vyrábí jen z několika surovin, a to z praženého kořene čekanky, který obsahuje inulin. Ten napomáhá při léčbě zánětu močových cest a ledvinových kamenů, také při nechutenství a zácpě. Je skvělým pomocníkem při vstřebávání hořčíku, vápníku a mnoha dalších minerálů. Také dokáže posílit lidskou imunitu, a nejenže podporuje trávení, ale také dokáže snížit hladinu cholesterolu v krvi. Je však nutné si dát pozor na to, abyste ho nepozřeli příliš mnoho, potom byste měli totiž potíže s nadýmáním.

Dokonce zvyšuje i libido

Dalšími surovinami použitými při výrobě Melty jsou cukrová řepa, drcený ječmen a žito. A právě proto není vhodná pro lidi, kteří nesnesou lepek, o čemž informoval i web ČeskoZdravě. Výhodou Melty je také to, že je vhodná a bezpečná i pro diabetiky. Ač by to málokdo čekal, tento zázračný nápoj dokonce pomáhá zvýšit libido. Proto když vám, dámy a pánové, vaše drahá polovička večer připraví šálek Melty, budete vědět, co má s vámi v plánu.

krabička Melty iZdroj fotografie: Uživatel Pohled111 / Creative Commons / CC BY-SA

Dále je tento zázračný nápoj vhodný při hubnutí, protože dokáže skvěle nastartovat metabolismus. Další skvělé rady, jak shodit přebytečná kila, jsme již dříve zmiňovali. Melta se doporučuje také pít při problémech s pamětí a soustředěním, navíc pomáhá i při bolestech hlavy. Jak už jsem zmínila výše, podporuje tvorbu mléka u kojících žen a velkou výhodou Melty je také to, že skvěle chutná, a navíc zlepšuje kvalitu spánku.

Kdy naposledy jste pili Meltu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Zobrazit další články