Rodiče novorozeného miminka se obávali reakce jejich boxera. Co chlupáč udělal, si v žádném případě nepředstavovali

Příchod nového miminka domů provází celá řada změn a situací, na něž je potřeba se připravit. Jednou z nich je i seznámení s domácími mazlíčky, například psy.

Pes i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Veliká spousta párů se během svého života dostane do bodu, kdy se tito lidé rozhodnou pořídit si miminko a svou rodinu rozšířit. Tím samozřejmě vyvstane veliká spousta různých povinností, jež jsou s tím spojené. Většina rodičů z řad našich redaktorů se shodla na tom, že musela ve svém životě provést větší či menší změny, aby příchod miminka domů byl bezproblémový. S tím je někdy spojené i seznámení domácích mazlíčků s nově příchozím přírůstkem. Svou zkušenost s tím mají i tito rodiče, kteří doma mají boxera.

K pejskovi jim přibylo malé miminko

Dva mladí lidé se společně rozhodli, že svou rodinu rozšíří, a tak se začali snažit o miminko. Brzy se jim podařilo počít a celé těhotenství proběhlo bez sebemenších komplikací. Dvojice přivedla svého potomka na svět přesně podle jejich plánu. Dle webu Amomeupet se šťastným rodičům narodila holčička. Všichni byli vyčerpaní, ale naprosto nadšení, že mohli na světě přivítat nádherné malé miminko. To však ještě netušili, jaké překvapení je bude čekat, až si svého potomka dovezou domů.

Doma už na ně totiž čekal jejich domácí mazlíček – pes. Nejednalo se ovšem o jen tak ledajaké plemeno psa, ale o boxera, jak uvádí web Petface. Boxeři se řadí mezi bojová plemena, což může být v některých situacích jistá komplikace. Někteří domácí mazlíčci totiž přítomnost dítěte nesnáší zrovna nejlépe a v krajních případech mohou na miminko i zaútočit. To by v případě boxera mohlo mít klidně fatální následky pro novorozené miminko. Oba dva rodiče tak byli velice zvědaví na to, jak jejich fenka bude na miminko reagovat.

Chování psa bylo netradiční

Během prvních setkání měl pár obrovské obavy, aby jejich fenka nezačala žárlit na miminko. Trávili proto většinu času společně a snažili se svého mazlíčka držet trochu stranou. Nic však nenasvědčovalo tomu, že by fenka jevila zájem o to malému miminku ublížit. Dokonce ve chvílích, kdy spokojeně spalo, si častokrát chodila lehat k postýlce a vypadalo to, jako by se snažila dítě chránit. Jakmile miminko začalo plakat, začala dokonce výt, aby tím upozornila své majitele na vzniklou situaci.

boxer na vodítku iZdroj fotografie: Pixabay

Vše natočili na video

Seznamování psů s miminky může být někdy velmi problematické. O jednom takovém případu, kdy pes dítě pokousal, jsme již na DámskémDeníku psali. V tomto případě naštěstí vše dopadlo dobře. I když se jednalo o bojové plemeno, fenka byla naprosto klidná a byla vůči miminku velmi přátelská. Rodiče celé její chování jednoho dne zdokumentovali a umístili na internet. Video se stalo velmi populární a má spoustu zhlédnutí. Bylo by krásné, kdyby každé seznámení psa s dítětem dopadlo právě jako v této rodině.

Jakým způsobem jste svého psa seznámili s dítětem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články