Každý den chodí trasu dlouhých 8 kilometrů, aby nakrmil chudé děti

Zane Powles, učitel ze základní školy ve Velké Británii, má to největší srdce na světě. Každý den chodí 8 kilometrů, aby nasytil chudé děti z okolních čtvrtí.

Muž chodí po cestě i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Učitel Zane Lawson si svými činy získal sympatie lidí na celém světě. Rozhodl se skvěle využít dostupné prostředky a každý večer nakrmit chudé děti z okolních čtvrtí. Každý den kvůli tomu ujde více než 8 kilometrů, což rozhodně není málo. Naštěstí má skvělou kondici z dob, kdy pracoval jako voják a amatérsky sportoval.

Vždy rád sportoval

Zane je učitel na základní škole ve městě Grimsby ve Velké Británii. Děti ho milují a je mezi nimi velmi oblíbený. Před tím, než se k této práci dostal, pracoval mnoho let jako profesionální voják. Navíc vždy miloval sport, amatérsky hrával fotbal a volejbal, takže má dodnes skvělou kondici. Tu si před pár měsíci začal udržovat i velmi netradičním způsobem.

Učitel v chudé čtvrti

Základní škola, na které Zane učí je obklopena čtvrtí domků, kde žije mnoho chudých rodin. Proto se nedávno rozhodl, že jim vždy po práci vyrazí donést večeři nebo oběd na další den. Školní jídelna totiž chtě nechtě pokaždé měla nějaké přebytky jídla, které by večer stejně museli vyhodit. Zane takto vyřešil dva problémy naráz – a navíc se díky tomu udržuje stále fit.

Chodí po celém okolí

Každý večer po práci se Zane vydá do školní jídelny a spolu s kuchařkami vytvoří malé balíčky jídla, které by dětem mohly udělat radost a zároveň je zasytit. Poté si na záda vezme krosnu a vyrazí na svůj 8 kilometrů dlouhý okruh, aby všechno jídlo doručil včas. Rodiny z této lokality mají často finanční potíže a každá podobná pomoc jim nesmírně ulehčuje život.

Školní obědy v krabičkách iZdroj fotografie: Depositphotos

Kontroluje, zda jsou v pořádku

Zane sám tvrdí, že v roli učitele je jeho úkol děti vychovávat a něčemu novému naučit, ale lidsky je pro něj také důležité, jak se jim daří mimo školu. Proto se vždy při své večerní obchůzce ujistí, že se jim dobře daří a často si s nimi povídá o jejich problémech. Ty totiž často děti nemají komu svěřit. Když se jeho příběh dostal do povědomí médií, získal si sympatie široké veřejnosti. A není divu – tento učitel má opravdu srdce ze zlata.

Co říkáte na činy tohoto učitele?

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Zobrazit další články