Tato učitelka dává dětem mnohem víc než „jen“ vzdělávání. Úkolem z žáků nenápadně dostala, co je trápí

Vztah mezi žáky a jejich učitelem je opravdu důležitý. Toho si je vědoma Kyle Schwartz, která si přála své malé žáky více poznat. A tak jim zadala vcelku netradiční úkol.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Není důležité jen se držet osnov a naučit děti matematiku, dějiny nebo zeměpis. Důležité je s nimi také navázat dobrý vztah a důvěru. Kyle Schwartz klade na vztahy důraz. Věděla, že mnoho jejích studentů žije v chudobě a jejich rodiny nemají peníze na rozhazování. Netušila však, jak tento fakt děti ovlivní. Chápala, že to není jednoduché, ale nečekala, že je to až tak vážný problém.

Vztahy jsou důležité

Kyle Schwartz si jako své povolání vybrala vzdělávání dětí. Měla radost, že je může něco naučit, důležité pro ni však jsou i vztahy. „Věřím, že vztahy jsou jádrem každé vzdělávací zkušenosti,“ řekla. Z toho důvodu svým žákům zadala jednoduchý úkol. Chtěla, aby každý z nich dokončil větu. „Přál bych si, aby můj učitel věděl…“ Neměla ani ponětí, kolik se toho díky odpovědím sama naučí. Z dokončení vět byla opravdu velmi překvapená.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Některé odpovědi ji opravdu překvapily. Jedno z dětí se svěřilo, že doma nemá tužku na domácí úkoly. Jiné dítě se svěřilo, že nemá podepsané úkoly ani deník, protože většinou nemá doma svou maminku. Další z dětí se přiznalo, že mu opravdu velmi chybí otec, který byl deportovaný do Mexika, když mu byly tři roky. Přiznalo, že svého milovaného tatínka nevidělo dlouhých šest let. Tedy dvě třetiny svého života. Kyle Schwartz se musela opravdu držet, aby dokázala upřímné odpovědi přečíst.

Milují své rodiny

Ze vzkazů bylo jasně vidět, že děti své rodiny milují. Díky tomu, že se učitelka dozvěděla něco o tom, jak žijí mimo školu, mnohé pochopila. Nahlédla tímto způsobem do jejich soukromí, aby jim mohla co nejvíce pomoci. Pochopitelně nikoli pro finanční stránce, ale hlavně v tom, aby byly ve škole úspěšné.

Chtěla, aby je bavilo chodit do školy, aby se tam těšily a měly v ni opravdu důvěru. Některé z odpovědí dětí učitelka zveřejnila na sociální sítě. Tam se staly virálními společně s hashtagem #iwishmyteacherknew. „Opravdu chci, aby rodiny věděly, jak cílevědomí učitelé vytvářejí pocit komunity a také vztahy s dětmi,“ řekla Kyle Schwartz. Dodala, že děti se nerady učí, pokud se necítí v bezpečí nebo pokud si přijdou nedoceněné.

Tato učitelka se dokonce rozhodla na vydat knihu s názvem I Wish My Teacher Knew: How One Question Can Change Everything For Our Kids (ve volném překladu Kéž by to můj učitel věděl: Jak jedna otázka může změnit vše pro naše děti). Podle ní je důležité, aby rodiče viděli učitele jako své partnery při výchově svého dítěte. Uvědomuje si, že její povolání je obrovská zodpovědnost.

Jak vnímáte roli učitele vy?

Zdroj: DailyMail

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Lucie Mašínová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla