Jednoduchý a rychlý návod, jak si vyrobit stylovou zástěru bez šití

Mít v kuchyni zástěru, to se vždy hodí. Když nemáte žádnou po ruce, nebo nemáte v plánu žádnou kupovat, tak nemusíte. Plně postačí, když si ji snadno vyrobíte.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Jednoduché návody pro lepší a lépe zorganizovanou domácnost miluje snad úplně každá hospodyně. Pokud jsou návody navíc rychlé a snadné, tak se do takových vychytávek můžete pustit i vy. Vyrobte si vlastní jednoduchou zástěru, kterou budete milovat nejen u vaření.

Zástěra pro muže i ženu

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Vyrobte si s partnerem jednoduše zástěru

Tuto zástěru využije kdokoliv ve vaší domácnosti. Záleží jen na vás, zda ji vyrobíte pro sebe a využijete ji v kuchyni při vaření nebo například na zahradě při sázení jarních kytek a bylinek a nebo ji vyrobíte svému manželovi na grilovací večírek nebo jako příruční zástěru při opravě nedostatků v domácnosti.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Proč zástěru kupovat, když ji lze vyrobit?

Pro výrobu zástěru budete potřebovat jen dvě věci:

  • staré džíny se zapínáním na knoflík a kapsami
  • ostré nůžky

Pro výrobu zástěry si připravte staré džíny. Vhodné budou ty, které vám ještě sice jsou, ale už mají tolik nedostatků, odřenin nebo děr, že je rozhodně nechcete již nadále nosit. Záleží jen na vás, které džíny to budou. Rozhodně by jim ale neměl chybět knoflík na zapínání v pase a zadní kapsy. Brzy zjistíte proč.

iPár střihů a je to

Staré džíny si rozprostřete na stůl a rovným střihem odstřihněte nohavice těsně nad rozkrokem. Stejným způsobem také odstřihněte horní pás, ve kterém se nachází již zmíněný knoflík. Střih ale ukončete u boků a v zadní části pás nechte. Nůžkami od boků pokračujte dolů směrem k nohavicím a rozstřihněte nohavice úplně.

A zástěra je hotová během pár vteřin

Jestliže se vám zdá, že je návod naprosto jednoduchý, tak máte pravdu. Tímto máte zástěru skutečně hotovou. Roztáhněte džíny a vznikne vám krátká zástěra, kterou si můžete uvázat nebo zapnout na knoflík díky vystřižené popruhu.

iStylová a praktická

S takovou zástěrou můžete mít na zahradě vždy všechny důležité předměty po ruce, respektive v kapsách zástěry. Ať už ji využijete při vaření, na zahradě nebo si ji zamiluje váš manžel při grilování, určitě tento návod ocení celá vaše rodina. Vyzkoušejte tento jednoduchý návod a dejte nám vědět, jak jste svou džínovou zástěru využili.

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články