Hrdinkou se stala poté, co zachránila svou sestru v troskách

Zemětřesení je něco, co ničí města a budovy a každého kdo není v bezpečí ohrozí na životě. Podívejte se na příběh dvou sester, kdy jedna se musí obětovat proto, aby ta druhá mohla být po zemětřesení naživu.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Když záchranáři našli dívku, již bylo pozdě a nebylo možné jí oživit. Co ale našli pod jejím tělem, tomu nemohli uvěřit. Na konci srpna roku 2016 došlo v italském městě Pescara del Tronto, které leží asi 150 kilometrů od Říma, k obrovskému zemětřesení. 

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Malá dívka přežila

Malá čtyřletá Giorgia přežila díky sestře

Záchranáři společně s hasiči pracoval celé dny a noci, aby pomohli zachránit lidi, kteří zůstali pohřbení zaživa v troskách domů. Našli tehdy také čtyřletou Giorgii Renaldo, která přežila velkým zázrakem. 

iTrosky osudového místa

Když lékaři našli dívku v sutinách, pochopili, jak se jí vůbec podařilo přežít. Její vlastní sestra ji totiž ochránila vlastním tělem. Když se dům začat hroutit a padal, devítiletá Giulia objala svou sestru a přikryla ji vlastním tělem, aby ji chránila.

iZemětřesení zasáhlo jejich rodinný dům

Stěny se začaly hroutit na starší ze sester, valily se na její tělo a zabíjely. Malá Giorgia se sice bála, ale zůstala naživu. Giuliin hrdinský čin všechny ohromil. Co však našli za vzkaz po jejím zesnulým tělem?

Dostalo se ji důstojného pohřbu

Holčička byla pohřbena jako hrdinku. Na potřeb se sjelo mnoho lidí, kteří tento čin obdivovali, vozili květiny, sladkosti i dopisy pro malou zachránkyni.

iHasiči nesoucí rakev hrdinky

V jednom dopise, který napsal samotný hasič, který byl přítomný při záchraně a který pomáhal dostat její tělo z vraku domu, byl napsán vzkaz:

„Ahoj zlato! Pomohl jsem dostat tvé tělo ze sutin domu. Promiň, že jsme přišli příliš pozdě – už jsi bohužel nedýchala. Ale chci, abys věděla, že jsme udělali všechno, co jsme mohli, abych i tebe zachránili. Nyní pokaždé, když se vracím domů, vím, že nás z nebe sleduje anděl. V noci pro nás budeš zářící hvězdou na obloze. Sbohem, Giulie, i když jsme neměli možnost poznat se osobně, mám tě rád. Andrej.“

iDojemný dopis, ze kterého jde mráz po zádech

Pohřby malých dětí jsou vždy emotivní. Nestává se však často, aby se starší sourozenec obětoval na záchranu toho mladší. O tomto činu by se mělo vědět a dávat ho za příklad ostatním. 

iNa pohřeb přišla celá rodina i obyvatelé
Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Zobrazit další články