Skutečný hrdina: Už od 8 let se stará o svou paralyzovanou maminku. Neuvěříte, co vše pro ni dělal

Nyní již dospělý ruský muž je opravdovým hrdinou. Od svých osmi let se staral nejen o nemohoucí matku, ale také o celou domácnost.

syn objímá matku i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Tento příběh byl před několika lety velmi medializován na televizních kanálech v Rusku. Veřejnost a novináři byli šokováni, když zjistili, že se školák staral zcela sám o domácnost, a dokonce i o svou paralyzovanou matku. Nejvíce překvapivá byla informace, že malému chlapci bylo v té době pouhých 8 let, když se stal hlavou rodiny a vše ulpělo na jeho bedrech.

Jeho život nebyl lehký už od začátku

Když se malý Vlado narodil, vypadalo to, že celá rodina bude žít šťastně a spokojeně. Bohužel tomu tak nebylo. Jeho otec začal brzy po synově příchodu na svět pít a po několika letech byl zcela závislý na alkoholu. Proto jeho manželka Tatiana sbalila sebe a svého synka a tohoto toxického alkoholika opustila. S Vladem se usadila ve staré dřevěné chatě, kde byli v klidu a bezpečí, avšak jejich život nebyl vůbec lehký. Vše se zhoršilo, když Tatiana dostala mrtvici, po které zůstala paralyzovaná.

V tu dobu měl chlapec pouhých osm let. A nejenže měl nemocnou matku, ale navíc jeho otec zemřel při požáru, takže Vlado zůstal prakticky sám. Úřady jej chtěly umístit do dětského domova, ale toto tvrdohlavé a soběstačné dítě nechtělo nechat svou maminku samotnou. Pomohla mu sousedka, která se jej rozhodla adoptovat, aby mu tak alespoň z části pomohla vyřešit problémy. Jinak se ale musel Vlado se vším vyrovnat sám.

Tento mladík si zaslouží velký obdiv

Informace o chlapcově příběhu se dostaly do médií, až když mu bylo 16 let. Každý byl ohromen tím, jak vše skvěle zvládl. Po celou dobu totiž sám vařil, uklízel, topil v komíně, staral se o svou nemohoucí matku, myl ji a krmil. I když se Tatiana cítila velmi špatně a přestala mluvit, Vlado se nevzdal. Vybavil se knihami a každý večer učil svou maminku znovu číst a mluvit. Samozřejmě jí nemohl poskytnout plnohodnotnou léčbu, ale nechtěl, aby se její stav ještě víc zhoršil. I tak na tom ale byla čím dál hůře.

Navíc je úžasné, že na sebe Vlado kvůli péči o matku nezanevřel. Je skvělý ve vzpírání těžkých vah a trenér jej velmi chválí. Mladík dokonce získal několik ocenění a má i svůj osobní život. Svou přítelkyni potkal ve škole. Když se poprvé uviděli, zamilovali se do sebe. Bez váhání mu nyní pomáhá s péčí o maminku. Dnes je z chlapce už pětadvacetiletý dospělý muž, pracuje jako svářeč v rodném městě, aby nemusel mámu opustit. Přestěhovali se do bytu a stále se objevují lidé, kteří je finančně podporují.

Co říkáte na jeho statečnost a ochotu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články