Fenka odmítala opustit svou psí kamarádku, dokud nedorazí pomoc

Organizace The Stray Rescue of St. Louis obdržela telefonát o dvou toulavých psech, které evidentně někdo opustil a zanechal přivázané silným provazem v parku. Jeden ze psů byl těžce raněn, možná to byl ten důvod, proč jej původní majitelé již nadále nechtěli ve svém domě. Záchranáři okamžitě vyrazili na místo určení, aby mohli zoufalým zvířatům pomoci.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Organizace The Stray Rescue of St. Louis obdržela telefonát o dvou toulavých psech, které evidentně někdo opustil a zanechal přivázané silným provazem v parku. Jeden ze psů byl těžce raněn, možná to byl ten důvod, proč jej původní majitelé již nadále nechtěli ve svém domě. Záchranáři okamžitě vyrazili na místo určení, aby mohli zoufalým zvířatům pomoci. Jakmile dorazili, viděli zraněného psa ležet na zemi a jeho psího kamaráda stát po jeho boku. Jednalo se o fenky. Jedna z nich odmítala opustit svou kamarádku a nechat ji zcela samotnou.

iRaněná fenka nebyla schopná chodit

Fenka čekala na pomoc

Chodila kolem ní a čekala, až přijde pomoc. Když konečně dorazila, seděla vedle psí kamarádky a dívala se přímo na záchranáře. Bylo očividné, že měla velký strach. Není známo, co přesně se stalo, ale vzhledem k rozsahu zranění to vypadalo, že nebohé zvíře bylo fyzicky týráno. Měla mnohočetné zlomeniny zad a páteře, což znamená, že musela snášet tupé údery od původních majitelů.

iObě fenky se dočkaly záchrany

Záchranáři jemně zabalili zraněnou fenku do deky a odnesli do auta. Ihned měli namířeno k veterináři, kde byla okamžitě ošetřena. I v nemocnici pro zvířata odmítala druhá fenka odejít. Sledovala každý pohyb veterinářů, aby se ujistila, že její psí kamarádka bude v pořádku.

iByla ihned odvezena k veterináři

Dostala jméno Frann

Zraněná fenka získala jméno Frann. Frann nemohla ještě dva týdny po své záchraně chodit, ale její veterinář i záchranáři, včetně Frann, se odmítali vzdát.

Tvrdě na sobě pracovala každý den, procházela týdny terapie, aby se mohla opět volně proběhnout. Navíc podstoupila úspěšnou operaci páteře. Nakonec byla schopná s malou pomocí vstát a ze dne na den se stávala čím dál tím silnější.

iFrann na sobě tvrdě makala

Dnes už může opět chodit sama bez cizí pomoci. Jakmile se ze svých zranění zcela vzpamatovala, byla připravena k adopci. Frann je tak milá, netrvalo tedy dlouho, než si našla nový milující domov.

iUž dokáže sama chodit

Fanny, druhá fenka, bohužel zanedlouho zemřela, ale dokud byly psí kamarádky spolu, nehnuly se od sebe na krok. Byla to krásná ukázka psího přátelství plného loajality a lásky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Renata Švejdová

Zobrazit další články