Na unikátní dosud nezveřejněné fotografie Karla Gotta se jen prášilo v archivu. Teď spatřily světlo světa

Fanoušky zbožňovaná legenda odešla do hudebního nebe už před několika lety. Neustále se však objevují nové snímky, které mistra ukazují v novém světle.

Karel Gott i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Pokud patříte k fanouškům pětidílné minisérie Volha, kterou právě odvysílala veřejnoprávní televize, jistě vám neuniklo, že hlavnímu hrdinovi Standovi Pekárkovi se konečně splnil jeho sen. Nejenže řídil vytoužený automobil značky Volha a jezdil pro redakci humoru a lidové zábavy Československé televize, ale konečně mohl na natáčení svézt služebním vozem i svůj idol Karla Gotta (†80).

Tvůrci pátrali v archivech dva roky

Tvůrci minisérie o velkém příběhu malého práskače museli pořádně zapátrat v archivech, aby dokázali vytvořit dokonalou iluzi Československa v době normalizace a následujících třiceti letech. Střihač a dramaturg Petr Pauer kvůli tomu strávil v archivech dva roky. A narazil i na unikátní a dosud nepublikované fotografie několikanásobného slavíka. Právě ty se objevily v prostřizích v epizodě s příznačným názvem Maestro.

K vidění byly opravdu zvláštní snímky z Gottova života. Například fotografie, na které zpíval ještě jako mladík oblečený ve vojenské uniformě, která mu padla jako ulitá, nebo se podepisoval fanynkám při natáčení v bývalém vojenském prostoru Milovice. Sám přitom na vojně nikdy nebyl. „Mám modrou knížku a více k tomu asi není co říct. Ale věřím tomu, že ti, co na vojně byli, mají spoustu zážitků,“ řekl Gott ještě za svého života Blesku.

V kroji, se sboristkami i s pomlázkou

Nešlo ale o jediné zajímavé snímky, které se v minisérii objevily. Na fotografii z pořadu Ať žije svatba z roku 1972 se mistr netradičně objevil v kroji. Po boku svých sboristek Jitky Zelenkové, Jarmily Gerlové a Vlasty Kahovcové zase zapózoval při natáčení legendárních koncertů ve Slaném. „Moc ráda na spolupráci s Kájou vzpomínám. To díky němu jsem se proslavila, díky němu jsem poznala svět,“ nadšeně deníku vyprávěla o společných vystoupeních Kahovcová.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Karel Gott (@karel.gott_fanpage_)

Přestože od smrti legendárního zpěváka, který v posledních letech života bojoval se zákeřnou nemocí, letos uplynou už čtyři roky, na veřejnosti se stále objevují jeho nové nebo netradiční fotografie i ze soukromí. Například z jeho posledních Velikonoc, které trávil na chalupě v severočeské Doubici. V roli dědečka učil své dva vnuky plést pomlázku z vrbových proutků.

Jak se vám líbila retro série Volha?

Zdroj: Život, Blesk
Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Zobrazit další články