Velikonoce Karla Gotta: Rád je trávil v zahraničí, o těch posledních učil vnuky plést pomlázku

Zbožňovanou legendu si nejspíš každý okamžitě vybaví jako dokonalého elegána oplývajícího velkým talentem a libozvučným tenorem. V soukromí byl jako každý druhý.

Karel Gott i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Prodloužený velikonoční víkend si lidé snaží užít naplno. Tráví čas s rodinou, dopřávají si báječné pochoutky, odpočívají, vyrážejí na chalupy, na výlety, na návštěvy přátel a vše vyvrcholí pondělní hodovačkou. Stejně oslavovala Velikonoce i ikona české hudební scény Karel Gott (†80). Málokdo ikonu hudební scény znal jako chalupáře, který má blízko k hospodářským zvířatům nebo nadšeného koledníka, který si plete vlastní pomlázku.

Mistr učil vnuky plést pomlázku

Božský Karel měl velmi silné a pevné pouto se svými fanoušky. Miloval je a oni zbožňovali jeho. Dodávali mu energii po celou dobu jeho hvězdné kariéry, ale zejména v době, kdy bojoval se zákeřnou nemocí. Legendární zpěvák se s nimi často na svých profilech na sociálních sítích dělil o informace a fotografie ze soukromí. Nezapomněl touhle dobou nikdy popřát všem hezké jarní svátky.

Své poslední Velikonoce trávil zpěvák v rodinném kruhu na chalupě v Doubici. Tak, jak ho fanoušci moc neznají. V roli dědečka se snažil ukázat vnukům Vojtovi a Honzovi, jak se z vrbových proutků plete pomlázka. „Hledala jsem nějakou tematickou fotografii Karla, a přišlo mi, že tato z posledních Velikonoc 2019 by vás mohla potěšit. Učil vnuky tehdy plést pomlázku a docela se jim povedla,“ okomentovala loni dojemný snímek Ivana Gottová.

Velikonoce s kůzletem i na pevnosti

Ze své chalupy v malebné obci ve Šluknovském výběžku na rozhraní Lužických hor a Českého Švýcarska to mistr neměl daleko do sousedního Německa. Právě tam vyrazil první na velikonoční výlet poté, co v roce 2016 ukončil léčbu rakoviny. „Moji milí příznivci, během Velikonoc jsem si s rodinou udělal svůj první krátký výlet za hranice. Přeji vám krásné jaro, váš Karel Gott,“ napsal k fotografii, na které pózuje na hradbách saské pevnosti Königstein.

Milí Karlovi příznivci, ráda bych vás po delší době pozdravila a popřála vám krásné a požehnané velikonoční svátky….

Zveřejnil(a) Karel Gott dne Neděle 17. dubna 2022

Patrně nejznámějšímu starému mládenci, který se dlouhá desetiletí vyhýbal manželství, padaly ženy k nohám, i když se v roce 2008 oženil. Jeho šarm, pokora a slušnost byly neodolatelné. Nikdy na své fanynky i fanoušky nezapomněl. Ani v době, kdy zdravotně strádal. O Velikonocích před pěti lety jim také popřál krásné svátky. Na roztomilé fotografii, ze které čiší spousta energie, držel v náručí malé kůzlátko.

Jak se chystáte oslavit velikonoční svátky?

Zdroj: KarelGott
Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články