91letý muž se naučil plést, aby mohl vyrábět předčasně narozeným miminkům čepičky

Bohužel existuje stále méně lidí, kteří se „dopouští“ dobrých skutků. Proto si i ta nejmenší laskavost zaslouží obrovský obdiv.

Jehly v klubku vlny i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Inspirativní příběh o dědečkovi, který se ve svých 91 letech naučil plést, aby mohl vytvořit desítky vlněných čepic pro předčasně narozené děti v atlantské nemocnici, chytil za srdce mnoho lidí po celém světě. Je jasným důkazem toho, že i maličký čin dokáže mnohým vykouzlit úsměv na tváři, nebo jim dokonce i změnit život. Činy tohoto dědečka s obrovským srdcem obletěly celý svět a okamžitě se začaly šířit po internetu. A není divu, tohle se jen tak nevidí.

Nikdy není pozdě začít se učit

Ed Moseley je důkazem toho, že nikdy není pozdě se učit nové věci. Od svých 86 let se začal učit šít drobné čepičky pro předčasně narozená děťátka a stále se zdokonaluje. Dnes je expertem v této oblasti. Ed sám přiznává, že za celý svůj život nikdy nic nevyrobil, ale nyní je to úplně jinak. Je tolik zapálený pro svůj projekt, že když ho od něj chcete odtrhnout, nemáte šanci. Dokonce učí i svou dceru a vnučku, které se s nadšením zapojily do jeho projektu. 

Nebylo to jednoduché

Edovy začátky nebyly lehké a jedna čepička mu trvala až 4 hodiny, ale rychle se zdokonalil a nyní dokáže ušít třikrát tolik čepiček za stejnou dobu. Jeho sbírka čítá více než několik stovek čepiček, které obšťastňují mladé rodiče a jejich předčasně narozená děťátka. Dnes je z něj obrovský expert, který dokáže plést stejně rychle jako profesionální švadlenky. Jeho koníček trvá už dlouhých 5 let, a jak se zdá, rozhodně se nechystá přestat. Jak sám řekl, prý by rád pletl do konce svého života.

Ed chce ve své krásné činnosti pokračovat a my mu děkujeme za jeho šikovné ruce a odhodlání. Je skutečně krásné vidět, že kolem nás žijí hodní lidé s obrovským srdcem, kteří dokáží udělat dobrý skutek. Na Edův příběh se můžete podívat ve videu níže.

Co na koníček tohoto dědečka říkáte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články