Bývalá sestřička na onkologii háčkuje paruky pro dětičky bojující s rakovinou

Pro onkologicky nemocné lide je boj s jejich nemocí velice náročný. Tato žena proto velmi zvláštním způsobem podporuje onkologicky nemocné děti.

pletení i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Nádorová onemocnění jsou velice závažná. Lidem taková nemoc vždy obrátí jejich dosavadní život naruby a pacient si musí uvědomit, že je potřeba začít s léčbou ihned. Vše se najednou musí přizpůsobit boji s touto zákeřnou nemocí, která mnohdy ani nelze vyléčit. Když se toto onemocnění týká dětí, je to pro všechny okolo náročnější. Proto se tato bývalá sestřička rozhodla vyjádřit těmto dětem svou podporu velice zajímavým způsobem.

Žena byla sestřičkou mnoho let

Tato žena vykonávala povolání zdravotní sestry na onkologickém oddělení spoustu let. Byla tak každý pracovní den vystavována bolestivému životu s rakovinou. Po nějaké době však již svou práci ukončila a odešla do důchodu. Začala ale uvažovat o tom, jak by mohla těmto lidem vyjádřit svou trvající podporu. Vše bylo podmíněno tím, co se stalo v jejím životě, to totiž ovlivnilo její rozhodnutí nadále pomáhat lidem.

S rakovinou bojovali i přátelé ženy

Jednoho dne se žena sešla se svým dlouholetým přítelem. Ten jí prozradil, že jeho dceři byla diagnostikována rakovina. Když žena viděla, jak moc ho to trápí, ihned začala přemýšlet, jak by mohla pomoci. Chtěla vymyslet něco, co by pacientům bojujícím s rakovinou přineslo alespoň malý kousek radosti do jejich života, který je poznamenán touto zákeřnou nemocí.

Žena dostala skvělý nápad

Netrvalo dlouho a žena dostala výborný nápad. Bývalá sestřička měla velikou zálibu v pletení a háčkování. Touto činností dost často trávila svůj volný čas, jelikož to pro ni byla forma relaxace. Rozhodla se tedy spojit svůj koníček s něčím prospěšným. Častým jevem u lidí, již trpí rakovinou, bývá vypadávání vlasů. Nejprve tedy zkusila uplést první paruku pro dceru svého přítele s očekáváním, zda bude mít úspěch.

vlna iZdroj fotografie: Pixabay

Paruky se staly hitem

Dcera jejího přítele byla z paruky velice nadšená, což bývalou zdravotní sestru přimělo k pokračování ve své činnosti. Založila si tedy na svém pletení menší projekt a vyrobila několik paruk pro dětské onkologické oddělení. Zanedlouho se ženě začali ozývat rodiče dětí z celé země s požadavky na paruky. Bývalá sestřička tak byla moc ráda, že se její nový projekt uchytil. Může tímto způsobem vnášet smích a radost do života rodin, jejichž životy obrátila naruby rakovina.

Jaké další způsoby, jak pomoci nemocným dětem, vás napadají?

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články