Její 93letý dědeček má Alzheimera. To, co pro něj dělá jeho vnučka, vás chytí za srdce

Je krásné vidět, jak se rodina stará o stárnoucího člena, který už to sám nedokáže. V tomto případě se zapojila i vnučka a zvedla svého dědečka ze židle.

muž sedí na sedačce i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Alzheimerova choroba je velmi zákeřné onemocnění, které se objevuje především u stárnoucích lidí, ale může postihnout i ty mladší. Během několika let se lidé s tímto onemocněním ocitnou prakticky závislí na pomoci ostatních. Většinou přestávají jevit zájem o své okolí a k některým činnostem je potřeba je trochu povzbudit a stále se jim věnovat. Tato rodina se o dědečka příkladně stará a zapojují se úplně všichni. Nedávno se tak jeho tanec s vnučkou stal hitem internetu.

O dědečka se stará celá rodina

Dědeček se dožil požehnaného věku, ale posledních několik let se jeho stav začal zhoršovat kvůli Alzheimerově chorobě. Rodina se však rozhodla, že si ho nechají doma i přes to, že vyžaduje téměř nepřetržitou péči. Domů za ním docházejí zdravotní sestry, jež se o něj starají, ale ani rodina nezahálí. Dohodli se všichni, včetně vnoučat, a každý má určený čas, který bude s dědečkem trávit.

Velký problém bylo hlavně to, že v posledních týdnech už nejevil mnoho zájmu o své okolí a většinu dne proseděl na sedačce. Jeho vnučka Rachel se proto rozhodla, že ho trochu rozhýbe. Pustila příjemnou taneční muziku a vyzvala dědečka k tanci. Dědeček její výzvu přijal a ukázalo se, že taneční kroky ještě úplně nezapomněl. Na jeho tváři jde vidět, jak si společné chvíle s vnučkou užívá.

Snaží se po ní opakovat kroky

Když mu Rachel předvádí taneční kroky, snaží se je po ní zopakovat. Pak vezme svoji čepici a nasadí ji vnučce na hlavu. Na jeho tváři se také několikrát rozprostře radostný úsměv. Jako by mu hudba něco připomínala. Jeho vnučka se také evidentně dobře baví a má radost, že se jí podařilo konečně dostat dědečka z gauče. Dojemné video už zhlédly statisíce lidí a někteří připojili i komentář.

pár tančí iZdroj fotografie: Freepik

„Tohle je snad to nejsladší video, které jsem viděla. Pokračujte v tom, co děláte. Je krásné vidět, jak se o dědečka staráte,“ napsala jedna z komentujících. A má nepochybně pravdu. Mnoho starých lidí končí v ústavech místo toho, aby mohli trávit čas se svými blízkými. I když je pravdou, že péče o pacienty s Alzheimerovou chorobou je skutečně náročná a ne každý si na ni vůbec troufne. Je však potěšující vidět, že alespoň některým rodinám se daří nechat si u sebe své milované příbuzné co nejdéle.

Co říkáte na tento dojemný tanec dědečka s vnučkou?

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články