Má Alzheimera a nepoznává ani své děti. Jeho syn ale přišel na to, že mu pomocí písniček dokáže navracet paměť

Muž svého otce opravdu miluje, a tak ho velice trápí, jak jej nemoc pomalu ale jistě ničí. Proto přišel s nápadem, který vás jistě dojme.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Existuje mnoho degenerativních onemocnění, která se dnes stále více rozšiřují. Bohužel se však i přes veškerý výzkum a finanční prostředky, jaké jsou mu věnovány, dosud nenašel lék. Jednou z těchto nemocí, pravděpodobně patřící mezi ty nejhorší, je Alzheimerova choroba. Tento nenávratný syndrom většinou postihuje muže i ženy ve stáří, ve vzácných případech se ale může objevit i v mladém věku.

Zákeřná Alzheimerova choroba

Alzheimerova choroba narušuje část mozku a způsobuje pokles jeho funkcí, tedy myšlení, paměti a úsudku. Toto onemocnění bývá nejčastější příčinou demence, která postupem času vede k závislosti nemocného na každodenní pomoci jiného člověka. Tuto nemoc poprvé popsal v roce 1907 německý lékař Alois Alzheimer. V té době byla tato choroba považována za velmi vzácnou. Nyní se různá forma demence vyskytuje u více než sedmi milionů Evropanů.

muž skládá puzzle ve tvaru mozku, Alzheimer iZdroj fotografie: Depositphotos

Toto onemocnění začíná pozvolna a plíživě. Nejprve dochází ke zhoršení krátkodobé paměti a neschopnosti postarat se o běžné věci v domácnosti. Rychlost, kterou se Alzheimer rozvíjí, se u každého postiženého liší. Nemocný má však čím dál větší problémy s rozhodováním, vyjadřováním, je zmatenější a nedokončuje své myšlenky. Mění se tím celá jeho osobnost. V posledních stadiích této zákeřné choroby už člověk vůbec není schopen postarat se sám o sebe.

Skvělý nápad velmi pomohl

Touto obávanou nemocí trpí také muž jménem Ted, který žije ve Velké Británii. Kdysi velmi aktivní a svérázný člověk je nyní zničen touto chorobou. Je již v takovém stadiu, že si nepamatuje nejen jméno své ženy, ale ani jména svých dětí, ani své vlastní. Dokonce je už nepoznává, vůbec netuší, kdo pro něj tito neznámí lidé jsou. Tato zákeřná nemoc je velmi nepříjemná a vyčerpávající nejen pro ty, kteří jí trpí, nýbrž i pro příbuzné nemocných.

otec a syn silácké ruce iZdroj fotografie: Pexels

Rodina nemocných se vždy snaží postiženým nějakým způsobem pomoci. Ulehčit jim jejich trápení a alespoň trošku jim zpříjemnit každý nový den. Přestože může být někdy takovéto snažení marné a unavující, je třeba to nevzdávat, především kvůli svým milovaným. V takové situaci se ocitl i Tedův syn, který přemýšlel, jak by otci udělal radost, přestože si jej muž už ani nepamatoval. V jednu chvíli ale dostal úžasný nápad.

Hudba je opravdu léčivá

Jelikož byl jeho tatínek v minulosti hudebník, zkusil mu pustit jeho oblíbenou píseň. Díky tomu zjistil, že s pomocí hudby se Ted dokáže na pár okamžiků znovu propojit s realitou a v jeho hlavě se míhají vzpomínky na jeho starý život. Otec se synem tedy od té doby tráví nádherné chvíle společným zpíváním a věnováním se hudbě, čímž se vrací k rodinnému štěstí, které kdysi považovali za samozřejmost. Celá tato terapie je důkazem, že hudba může být léčivá. Na videu se můžete podívat, jak Ted se synem zpívají a jsou v tu chvíli opravdu šťastní.

Bohužel každý může onemocnět nějakým degenerativním onemocněním, které by mohlo přerušit běh doposud normálního života. Proto by lidé nikdy neměli považovat ani malé životní štěstí za samozřejmost, především pokud se týká jejich zdraví a zdraví rodinných příslušníků. Je třeba si užívat každý den, jako by byl ten poslední.

Jak se vám synův nápad líbí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Čas natrhat kopřivy: Domácí kopřivový olej pomůže na bolest kloubů a zmírní zánět
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat