Invalidní chlapec po smrti otce nevykročil měsíc z domu, neboť na něj matka neměla čas. Odvážný telefonát do rádia všechno změnil

Tento příběh o lidskosti koluje internetem už velmi dlouho. Podělil se o něj muž, který se začal bavit s malým chlapcem jménem Teddy.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Příběh je o chlapci, který je na invalidním vozíku. Prý mu moc chybí jeho tatínek a maminka zase musí trávit dlouhé hodiny v práci, protože je musel někdo živit. Cítil se velmi osamělý, a tak zavolal do rádia. Svou řeč začal tím, že nechce obtěžovat. Maminka mu říkala, aby se držel dál od rádia, ale on je úplně sám, a navíc připoutaný na invalidní vozík…

Muž s ním prostě mluvil

Moderátor se rozhodl s ním mluvit. „Chtěl jsem na jeho tváři vykouzlit úsměv alespoň na malou chvíli,“ přiznal muž. Chlapec se svěřil, že jeho tatínek měl nehodu a před měsícem zemřel. Jel po silnici plné sněhu a nad svým vozem ztratil kontrolu. „Maminka má teď hodně práce, abychom vyžili,“ povídal hoch. Chtěl by jí pomoci, ale kvůli invalidnímu vozíku nemůže. Maminka mu říká, aby se o to nestaral, ale jemu se situace nelíbí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Někdy v noci ji slyší plakat a on nemůže nic dělat. Ačkoli myslel hlavně na svoji maminku, vyslovil také jedno velké přání pro sebe. Když byl tatínek ještě naživu, často ho vozil autem. Teď mu však nezbývá nic jiného, než jen sedět ve svém pokoji. Nemá totiž nikoho, kdo by ho vzal na výlet. Za své přání se rovnou omluvil, protože chápal, že muž v rádiu má spoustu svých starostí. Moderátor prý pocítil knedlík v krku a nebyl schopen ze sebe vypravit jediné slovo.

Bylo mu ho velmi líto

Moderátorovi bylo chlapce opravdu líto. Dlouhou dobu slyšel jeho slova o tom, že mu tatínek slíbil, jak ho vezme ještě letos na výlet. Pak chlapec musel hovor ukončit, protože se vrátila jeho maminka z práce. Ještě ho však stihl poprosit, aby mu zavolal, až bude projíždět jeho městem. Muž se ihned zeptal na jeho adresu. Chtěl ho alespoň navštívit a dělat mu na krátkou dobu společnost. Když přijel na místo, nestačil se divit.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Před Teddyho domem stálo spoustu kamionů. Nemohl uvěřit tomu, co viděl. Všichni řidiči mu ukázali své vozy. Moderátor přiznal, že na pohled chlapce asi nikdy nezapomene. Byl opravdu šťastný. Pak si v autě zapnul rádio a slyšel hlas Teddyho maminky, která všem moc děkovala za to, co pro jejího syna udělali. „Nenacházím slova, kterými bych mohla poděkovat. Končím, protože nechci brečet. Děkuji,“ řekla dojatá žena.

Jak byste s chlapcem strávili svůj volný čas?

Zdroj: Reader’s Digest

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Lucie Mašínová

Mou velkou zálibou jsou životní příběhy. S více než 8 lety zkušeností, sdílím s čtenáři nejen fakta, ale i svůj jedinečný pohled. Mé články jsou směsicí emocí, která nikoho nechává chladným. Vstupte do mého světa a připravte se na nezapomenutelnou jízdu skrze slova a příběhy.

Zobrazit další články