Existuje způsob, jak si zachovat mladí a krásu?

Mladě chce vypadat každá žena. A samozřejmě i leckterý muž. A není na tom nic špatného. Lichotivé pohledy i slůvka ženě zvedají sebevědomí a navozují dobrou náladu. A ta je zase předpokladem fyzického zdraví. Naše tělo je zkrátka jedna velká nádoba.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Stárnutí je bohužel nevyhnutelné. Je ale možné stárnout s grácií a ve zdraví. Zkrátka si i stáří užít. Neonemocnět v mladém věku zhoubným nádorem, srdečním onemocněním ani cukrovkou. Ale až do vysokého věku se těšit zdraví pevnému jako skála. To je někomu dopřáno a jinému nikoliv. A rozklíčovat to, proč jeden je ten šťastný a druhému se smůla lepí na paty není zcela snadné.

Proč stárneme?

Porozumět procesu, který probíhá uvnitř našeho těla, jak fungují všechny buňky, co jim prospívá a co je ničí, je v podstatě začátek pochopení procesu zvaného stárnutí. Dobrou zprávou je, že i my samotní můžeme prospět svou troškou do mlýna, a proces stárnutí alespoň o nějaký ten rok oddálit.

Nejde jen o tvář

Kosmetické firmy se nám snaží namluvit, že stárnutí je víceméně kosmetickou záležitostí. A že vrátit čas o nějaký ten rok nazpět nám pomůže ten či onen anti-agingový produkt. To je ale pravda jen částečně. Anti-agingové produkty samozřejmě nezatracujeme, ty opravdu kvalitní, které jsou například k sehnání na e-shopu Notino.cz, své výsledky přinášejí. Samy o sobě ale nestačí.

Péče o tělo i duši

Vy se k procesu stárnutí budete muset postavit komplexně a pečovat o sobě i vnitřně. Kvalitně se stravovat, dopřávat si dostatek pohybu na čerstvém vzduchu a pečovat i o svou duši. Ne nadarmo se říká, co na těle, to na duši. Vždyť nejkrásnější žena je ta, která je šťastná a v pohodě.

Kalorie a genetika

Jeden z výzkumů na téma stárnutí prokázal, že proces stárnutí výrazně zpomaluje restrikce kalorií. S postupujícím věkem bychom zkrátka měli méně jíst. Svou roli tu však hraje i genetika. Pokud vaše maminka v padesáti vypadala na třicet, zřejmě tento dar byl do vínku dán i vám.

Volné radikály

Teorie volných radikálů říká, že organismus začíná stárnout, jakmile jsou buňky poškozovány nestabilními volnými radikály. Zvládnutí procesu stárnutí znamená tedy ovlivnění oxidativního stresu buňky.

Jak vidíte, teorií proč stárneme, existuje celá řada. A je dobré o nich vědět. Stejně jako o dalších trendech v oblasti zdraví a kosmetiky. Úplně nejlépe ale uděláte, když proces stárnutí zkrátka akceptujete. Ono vám na konec ani nic jiného nezbyde.

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články