Černý pátek 2023. Nečekejte do Vánoc

Černý pátek je ve skutečnosti velmi barevný. Pro zákazníky. Pro obchodníky jde možná o pochmurnější akci, když nabízejí slevy, ale to vás nemusí trápit. Víte, že třeba Notino bude mít Černý pátek již brzy?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jak vznikl Černý pátek?

Historie Černého pátku není zcela jasná, existuje několik příběhů, jak vznikl. Jedna verze hovoří o tom, že pátek původně nebyl ani svátek. V 50. letech 19. století v pátek po Dni díkůvzdání se v obchodech a dopravě strhla mela, kdy všichni začali nakupovat jako zběsilí. Přesně tak, jak to dodnes vídáme v Americe. Strážci zákona tehdy tento den nazvali „black friday“ (černý pátek), jelikož se museli vypořádat s rabováním, chaosem a zloději. Prostší vysvětlení se nabízí, že po Dni díkůvzdání se americkým obchodům zvyšovaly tržby, až se z čísel červených dostaly do černých. Jde o tak o jedinečnou příležitost, kdy zákazníci mohou levněji nakoupit, a tím pádem můžou utratit víc. V Česku je tato akce také populární. A víte, co je skvělé? Že se nekoná jen jednou v roce, ale víckrát. A navíc netrvá jen jeden den.

Černý pátek 2023 na Notinu

Černý pátek 2023 na Notinu je již za dveřmi. Již 10. července si nakoupíte kvalitní kosmetiku, drogerii, parfémy, elektroniku a další produkty. Ať už pro sebe, nebo když budete shánět dárky pro blízké. Vždyť kosmetika je ideální, protože ta se vždy užije. Na Notinu bude akce Black Friday navíc trvat do 16. července, takže máte celý týden na to, abyste naplnili svůj virtuální košík. Zboží si necháte poslat domů, do pobočky Balíkovny nebo Zásilkovny, nebo si pro něj zajdete přímo do Notina, kde třeba ještě něco dokoupíte. I když akce bude za pár dní, vybírat můžete již nyní, abyste potom na něco nezapomněli. A pokud sháníte dárek, pak na něj můžete nechat vygravírovat třeba jméno obdarovaného.

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články