Trvalé odstranění nechtěných chloupků na těle a obličeji. Zaručený japonský způsob nikdy nezklame

Chloupky na těle nejsou příjemné pro žádnou ženu. Ne vždy ale máme čas a peníze na to, abychom navštěvovali drahé salony krásy.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nemusí ale vždy jít jen o peníze. Velmi často se také stává, že na komerčně používaný vosk dostaneme alergickou reakci nebo nejsme spokojeni s péčí, kterou nám v salonu poskytli. Je proto mnohem jednodušším a pohodlnějším řešením připravit si kvalitní vosk doma. Ten nás nejen zbaví všech nechtěných chloupků, ale jeho aplikace pro nás bude příjemná, protože doma se každý cítí v bezpečí. Během jeho tuhnutí se dokonce můžeme podívat na oblíbený seriál nebo si dopřát skleničku dobrého vína.Bez čeho se příprava mléčného vosku neobjede

Nejprve si vysvětlíme základní pojmy se kterými se můžeme setkat a také to, jak se v nich vyznat. Lidem se totiž často pletou nebo spojují pojmy jako je epilace a depilace. A to dokonce i přesto, že jde o zcela odlišně metody s rozdílným provedením, účinností, ale i konečným výsledkem. Depilace slouží k odstranění viditelných částí chloupků. Dojde tedy k oholení chloupku, ale nikoliv k odstranění jeho kořínku.  


iZdroj fotografie: Pexels

Výhodou depilace je to, že je bezbolestná, nevýhodou je skutečnost, že chloupky během krátké chvíle narostou znovu. Oproti tomu epilace slouží k odstranění celého chloupku, včetně kořínku. Takto ošetřená pokožka vydrží hladká několik týdnů. A pokud budeme pokožku epilovat pravidelně, výsledkem bude mnohem pomalejší růst chloupků a dokonce dojde i k jejich zjemnění. Epilace je ale bolestivý zákrok a pokožka je po něm několik hodin zarudlá.


iZdroj fotografie: Pexels

Na depilaci můžeme použít žiletku, depilátor, depilační vosk, krém nebo cukrovou pastu. Účinný vosk si můžeme snadno připravit i doma a nepotřebujeme k tomu žádné speciální suroviny. Pojďme se podívat, jak na to. Domácí mléčný vosk slouží nejen k odstranění nežádoucích chloupků, také dokáže zesvětlit tón naší pleti. Jeho účinnost je zaručená, při pravidelném používání budeme překvapeni.

Výroba bezbolestného domácího vosku 

Na jeho přípravu budeme potřebovat 2 lžičky želatiny, 2 lžíce mléka, půl lžičky jedlé sody a + polévkovou lžíci šťávy z okurky. Tu získáme pomocí nastrouhání okurky, kterou následně umístíme do šátku a pomocí mačkání z ní dostaneme potřebnou šťávu. V hluboké míse si smícháme želatinu, mléko a jedlou sodu. Jakmile se nám vytvoří hladká směs, jednoduše do ní přidáme i okurkovou šťávu. Celou směs následně vložíme na 10 sekund do mikrovlnné trouby.


iZdroj fotografie: Pexels

Směs je potřeba důkladně promíchávat, aby nedošlo k tvorbě hrudek nebo vzduchových bublin. Směs by měla být hladká, jedině tak dosáhneme požadovaného účinku. Pokud nám konzistence nevyhovuje, stačí do misky jednoduše přidat trochu mléka a směs opět vložit do trouby. Pomocí štětce nebo špachtle ještě teplý vosk naneseme na naše nohy a necháme zaschnout. Po zaschnutí ho jednoduše z pokožky sloupneme. Pamatujte na to, že vosk nikdy neseškrabujeme, mohlo by dojít k poranění naší pokožky. Aplikaci opakujeme dvakrát za měsíc. 

Zdroj: Maaofallblogs

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 3893 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Porcování melounu nikdy nebylo jednoduší. Jediný správný postup, při kterém nebudete celí ulepení a nezašpiníte kuchyň
Události247.cz
Oblíbené turistické destinace Čechů trápí požáry, vyžádaly si i několik obětí
JakZdravě.cz
Pozor na riskantní kombinace nejčastějších léků a doplňků stravy, které nikdy nesmíte polknou společně
VědaŽivě.cz
Fungování mozku dokazuje, že jsme schopni čehokoli. Proč přesto nejsou naše možnosti neomezené?