Jeho hlas je jako z jiné planety. Vokálním rozsahem ohromil obecenstvo a porota si ho zamilovala. Bez husí kůže se neobejdete

Talentové soutěže se účastnil kazašský zpěvák z hudebně založené rodiny. Obecenstvo očekávalo mnohé, avšak toto ne. Bez problémů se dostal až do finále.

Zpěv mikrofon i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dimash Kudaibergen je kazašský zpěvák, skladatel a hudebník každým coulem. K muzice byl veden již od mala, jelikož jeho rodiče měli vždycky k hudbě hodně blízko. V Kazachstánu jsou dokonce sami známí a uznávaní zpěváci. Když Dimash přišel na pódium, obecenstvo již napjatě očekávalo, co se bude dít. Na talentových soutěžích, a zvláště těch pěveckých, lze zažít koncert snů či naopak naprostý propadák. Jakmile se z reproduktorů začal ozývat zpěvákův hlas, bylo jasné, do jaké kategorie se zařadí.

První dojmy ze zpěváka následovány překvapením

Talentové a pěvecké soutěže jsou známé a velice oblíbené po celém světě. Jsou perfektní pro pobavení a rozveselení. Uslyšíte a uvidíte jak ty neuvěřitelná a perfektní představení, tak ta zábavná a vtipná. Jsou udělány přesně tak, aby diváky bezpečně upoutaly k obrazovkám. Někteří účinkující vám sejdou z mysli stejně tak, jako zmizí z jeviště, avšak na některé ještě dlouho nezapomenete.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tento kazašský zpěvák se rozhodně nenávratně zapsal do historie čínské show Singer 2017. Zpěvák zde zaznamenal obrovský úspěch a dostal se až do finálového kola po tom, co všechny ohromil svým dech beroucím hlasovým rozpětím. Možná by se mohlo zdát, že jak kola postupovala, tak Dimash pomalu začal ztrácet své kouzlo a atmosféru. Ale nic takového se rozhodně nedělo.

Dimash byl neskutečný od začátku až do konce

Díky tomu, že byl už od mala vychováván hudbou, tak láska k ní se nevytratila ani v dospělosti. Jeho rodiče, známý kazašští zpěváci, ho vždycky vedli ke zpěvu a hře na hudební nástroje. A geny zde opravdu nezklamaly. Celý sál byl naprosto bez dechu, když Dimash začal zpívat vybranou skladbu s naprostou lehkostí v hlase.

Proslavil ho hlavně jeho vokální rozsah, který byl naprosto neuvěřitelný. Zahrnoval totiž 6 oktáv a 1 tón. Hlas bez slyšitelných potíží dostal jak na barytonovou příčku, tak přes sopránové, až na ty nejvyšší píšťalkové. Jeho nejnižší dosažená nota byla A2 a ta nejvyšší dokonce D8. Takovýto hlas se nevidí jen tak a bylo jasné, že Dimash po soutěži rozhodně nezůstane bez povšimnutí.

Stal se finalistou čínské pěvecké talentové soutěže

V průběhu soutěže nepřestal obecenstvo a všechny přihlížející ohromovat. Na takové hlasové rozpětí se zkrátka zvyknout nedá, pokaždé lidem naskakovala až husí kůže. Skladba byla vždy odzpívaná s lehkostí a naprostou přesností. Nikdy neminul jediný tón. Okamžitě, již po prvních kolech, se stal velmi oblíbeným a lidé se na něj vždy velice těšili.

Písně, které od něj zazněly, měly vysokou obtížnost. Díky skladbám „SOS d’un terrien en détresse“, „Opera 2“ a „Adagio“ získal 1, 2 a 6 epizodu. Jeho výkony se navíc po celou dobu stupňovaly. Se svým talentem se bez sebemenších obtíží dostal až do finálového kola. Nakonec skončil na krásném druhém místě, sami si můžete poslechnout, že naprosto zaslouženě.

Zdroj: The Sun

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Zobrazit další články