Petra Janů bojuje se špatným signálem. Na chatu se jí nikdo nedovolá, telefonní společnost stížnosti neřeší

Zpěvačka Petra Janů se obává o zdraví své a svých sousedů. Jsou odříznutí od okolního světa. Kdyby se cokoli stalo, nemohou si ani přivolat pomoc.

Petra Janů s kyticí i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Zpěvačka Petra Janů řeší nemilý problém. V chatařské oblasti, kde má sedmdesátiletá hvězda svou nemovitost, není dostačující pokrytí mobilním signálem. V dnešní době jde o zásadní nedostatek. Už s přihlédnutím ke zpěvaččině věku a něžnému pohlaví. Jak se říká, náhoda je blbec a člověk nikdy neví, co se může přihodit. Petra je na chatě úplně odříznutá od okolí.

Nefunguje ani pevná linka

Problém se signálem se nelíbí nejen samotné zpěvačce, ale ani jejímu okolí. Přátelé se o ni velmi obávají. Nemovitost se nachází na Třeboňsku. Petra není jediná, kdo má v dané oblasti s pokrytím problém. Tamní obyvatelé řešili problém pomocí pevné linky. Jenomže ani na tu se prý nedá stoprocentně spolehnout. Situace se zdá být horší a horší. Petra se kvůli této nepříjemnosti velmi zlobí.

„Loni to bylo dokonce tak, že byl výpadek totální a nešlo zavolat ani na tísňovou linku. Kdyby se tu něco stalo mně nebo někomu ze sousedů, nemáme šanci si zavolat ani pomoc.“ Petře už jednoduše ruply nervy. Prozradila, že danou oblast má pod palcem společnost O2. Následně si postěžovala na aroganci a neschopnost zaměstnanců této společnosti, kteří nezjednali žádnou nápravu.

Rakouská hranice signál má

Zdá se, že je řešení celého problému opravdu běh na dlouhou trať. Už vzhledem k popsané zkušenosti s mluvčími známého českého operátora. Zpěvačka doufá, že by mohla zmínka v médiích konečně něco změnit. Zhruba sedm kilometrů od zpěvaččiny nemovitosti se nachází rakouská hranice. Paradoxní je, že tam je signál naprosto perfektní. Zjevně na hranici kraluje někdo jiný než O2.

Petra Janů na pohovce iZdroj fotografie: Nextfoto

Dle Petřiných slov se situace v chatařské oblasti nezměnila již dlouhých dvacet let. Vrchol představovala odpověď, kterou jí poslala mluvčí společnosti O2. Ve zkratce ji totiž odkázala na služby Policie České republiky. Tím tak reagovala na oprávněný dotaz a příklad spojení se záchrannými složkami v případě potřeby. Tento konflikt bude mít nepochybně další dohru.

Jak byste problém se signálem řešili vy?

Zdroj: Aha!
Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články