Zloději si při loupeži zvolili bizarní maskování. Místo kukly si na hlavu navlékli vlastní spodní prádlo

Škoda, kterou dvojice pachatelů napáchala při násilném vniknutí do prodejny, mnohonásobně převyšuje výši kořisti, kterou zloději v prodejně ukradli.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pachatelé trestných činů využívají nejrůznější taktiky, aby se jim podařilo dosáhnout svého. Poněkud svérázně se ale zachovali dva zloději, kteří v polovině dubna řádili v prodejně na vlakovém nádraží v bavorském lázeňském městečku Bad Reichenhall. Aby je nikdo nepoznal, zamaskovali si tvář. Nenapadlo je ale nic lepšího než si přes hlavu přetáhnout vlastní spodní prádlo.

Přes hlavu si přetáhli svoje spodky

O vloupání do obchodu se policie dozvěděla rychle. Podle serveru SalzburgerNachrichten zavolal v půl jedenácté večer na tísňovou linku svědek, který viděl pachatele utíkat z místa činu. Kriminalistům popsal, kterým směrem se dvojice vydala. Okamžitě se rozjelo pátrání, které brzy přineslo výsledky.

Zloději ve věku 17 a 18 let skončili v policejních poutech, když se snažili uprchnout přes soukromé pozemky a zahrady. Jako maskování použili pachatelé své vlastní spodky, které si přetáhli přes hlavu,“ uvedla tamní policie s tím, že to kriminalisty pobavilo. Bizarní maskování nedávno použil také jiný zloděj, o kterém jsme psali na DámskémDeníku. Převlékl se za odpadkový pytel.

U zlodějů našla policie nůž

Z nádražního obchodu zloději odcizili podle webu Salzburg24 zboží v hodnotě zhruba 1200 eur, což je v přepočtu přes 30 300 Kč. To ale není všechno. Několikanásobně vyšší škodu mladíci způsobili, když se snažili do prodejny násilím dostat. Podle policie použili při vloupání hrubou sílu a rozbili mimo jiné i skleněné posuvné dveře.

Dvojice pachatelů byla obviněna ze zvlášť závažného případu krádeže se zbraní. Ukázalo se totiž, že jeden z mladíků měl u sebe nůž. Podle dosavadních výsledků vyšetřování bizarního případu ho ale nepoužil. To však nemění nic na kvalifikaci obvinění. Nezletilého zloděje po výslechu předala policie rodičům, starší putoval do vyšetřovací vazby.

Co říkáte na bizarní maskování zlodějů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Zobrazit další články