Kamera natočila zloděje, který se vydával za odpadkový pytel: „Ani se na něj nezlobím. Náramně jsem se pobavil,“ říká okradený muž

Vychytralý pachatel našel kreativní způsob, jak přechytračit bezpečnostní systém, který měl ochraňovat dům. Bizarní krádeží za bílého dne se policie možná ani nebude zabývat.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nejrůznější zloději a podvodníci musí držet krok s moderními technologiemi a přicházejí se stále sofistikovanějšími metodami, jak obrat své oběti. Jeden kreativní zloděj se ale rozhodl jít proti proudu. Namísto na vychytaný trik však vsadil na starou dobrou klasiku, kterou zřejmě okoukal z filmových komedií. Aby byl co nejméně nápadný a snadno se dostal ke kořisti, prostě se převlékl za pytel na odpadky.

Chtěl balíček, který střežily kamery

Ke kurióznímu trestnému činu došlo v kalifornském městě Sacramento. Terčem zájmu zloděje se podle webu News18 stal balíček, který nechala kurýrní společnost ležet na zápraží jednoho z domů. Nebylo ale snadné se k němu nepozorovaně dostat. Problém byl v tom, že majitelé si svůj domov zabezpečili bezpečnostními kamerami. Vychytralý zloděj ale přišel na fígl, jak by je mohl obelstít.

Muži neustále mizely doručené balíčky. Zloději proto dal patřičnou lekci, kterou zachytil na video jako výstrahu pro ostatní

Inspiroval se zřejmě ve filmových komediích, kde se hlavní hrdinové maskují za křoví, které se na scéně nenápadně pohybuje sem a tam. Zloděj se rozhodl, že se bude vydávat za pytel na odpadky, který nebudí pozornost. Navlékl plast na sebe a v podřepu se pomalu přikradl k domu. Kamera nade dveřmi jeho podivné počínání zachytila. Záběry, které následně zveřejnil instagramový profil PPVTahoe, baví internet.

Napadlo ho, že balíček odfouknul vítr

Na zápraží si zloděj vzal balíček a stejným způsobem se od domu zase vzdálil. Celou dobu se krčil a pytlem si kryl obličej i oblečení. Jediné, co na chvíli vykouklo, byly jeho bílé boty. Majitel domu byl překvapený, že zásilku doma nenašel. Přitom přepravní firma mu poslala potvrzení, že ji doručila. „Nikde nebyla. Nejdřív jsem si myslel, že ji odfouknul vítr. Pak jsem se podíval na záběry kamery,“ řekl Omar Gabirel Munoz televizi Fox2.

Přestože z videa zjistil, že byl okradený, dost se u něj nasmál. „Vypadalo to, že si ze mě někdo dělá legraci. Sice mě štvalo, že nemám ty věci z balíčku, na které jsem čekal, ale musel jsem ocenit jeho kreativitu. Vlastně se na něj nezlobím, pobavil jsem se,“ dodal Munoz s tím, že na policii se nebude obracet, protože ji nechce zatěžovat prkotinami. Hodnota balíčku, v němž měly být dvě nabíječky z levného e-shopu, byla v přepočtu asi 230 korun.

Co říkáte na bizarní zlodějský trik?

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Zobrazit další články