Muži neustále mizely doručené balíčky. Zloději proto dal patřičnou lekci, kterou zachytil na video jako výstrahu pro ostatní

Jakmile si něco objednáte z internetu, docela pravděpodobně se na danou věc těšíte. O to horší je, když má někdo tu drzost vám ji ukrást přímo z vaší vlastní zahrady.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Říká se, že pomsta je sladká, a v tomto případě byla rozhodně povedená, jen ne tak úplně sladce. Mladému muži se již několikrát stalo, že jakmile si něco objednal z internetu, danou věc bohužel nespatřil. I přes to, že ji zaplatil a byla mu doručena až před dveře, se mnohokrát našel někdo, kdo si ji vzal dříve než on. Nenechal si to ovšem jen tak líbit.

V Americe to funguje trošku jinak

Mladý muž jménem Tom je celkem úspěšný youtuber, jenž se poslední dobou potýkal s poněkud nepříjemným problémem. Několikrát za sebou se mu totiž stalo, že si objednal balíček z internetu a ten mu byl následně odcizen. V Americe je totiž zvykem, že pošťáci doručují balíček za plot na příjezdovou cestu. Není tedy na jejich zodpovědnost, pokud se někdo za daný plot vloupe, jelikož už to je pozemek majitele domu.

Tomovi se tak ztratili už čtyři balíčky od firem UPS a FedEx. To rozhodně nebyla žádná levná záležitost. Došlo mu, že si ho musel někdo vytipovat, a tak začal situaci řešit. Většina lidí by se asi obrátila na policii, on se ovšem rozhodl zloděje vytrestat sám, a to vcelku netradičním způsobem. Prvním krokem ovšem bylo nainstalovat si hlídací kameru těsně nad vchodové dveře.

„Jak vy k my, tak my k vy“

Toto přísloví se dá nahradit i jiným, třeba „oko za oko, zub za zub“, a říká, že „jak se chováte vy k nám, my se budeme stejně chovat k vám“. Přesně tím se řídil i Tom. Řekl si, že pokud je někdo tak drzý, že se mu vloupal do zahrady a okradl ho o jeho majetek, nemusí se ostýchat s pořádně peprnou pomstou. Vytvořil si tedy krabici s návnadou, která mu byla doručena před jeho dveře.

iZdroj fotografie: Unsplash

Co taková krabice obsahuje? Nemusí v ní být nic, jde přeci jen o to, aby vypadala, že je v ní něco drahého, a nalákala tak na sebe zloděje. Tom to ale povýšil na novou úroveň. Do krabice nainstaloval výbušné (a samozřejmě neškodné) zařízení. A co k němu? Hodně exkrementů – krabice jich byla plná. Dokud ležela na zemi, bylo vše v pořádku. Ale jakmile ji někdo zvedne, spustí se časovač na čtyřicet sekund a po této době skutečně nechcete být poblíž.

Zloděj se chytil a je z toho povedený záznam

Jelikož je Tom youtuber a nahrávání zábavných videí na sociální sítě ho živí i baví, neváhal tento snímek zveřejnit také. Normálně si žil svým životem, když mu kamera ohlásila, že zaznamenala pohyb. Okamžitě se na záznam začal dívat a uviděl zloděje, jenž si to mířil přímo k jeho balíčku. Byl si vcelku jistý, že je to ten samý, který ho okrádá již delší dobu, jelikož si to automaticky a zcela bez ostychu mířil přímo k jeho doručenému balíčku.

S napětím všichni tři účastníci videa pozorovali, jestli balík stihne vybouchnout ještě na kameře. Už se obávali, že jim tato legendární podívaná uteče, jelikož se auto rozjelo. Jenomže těsně předtím, než vyjelo z dosahu kamer, prudce zastavilo a ven vyběhl muž celý… hnědý. Toto byla rozhodně nezapomenutelná pomsta a pocit zadostiučinění se dostavil téměř okamžitě. Snad si zloděj nyní uvědomí, že pokud si na něco nenašetří, má se bez dané věci obejít, a ne si ji ukrást.

Jakým způsobem byste situaci s kradenými balíčky řešili vy?

Zdroj: Shareably

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Nela Maloňková

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Jablka z obchodu nestačí opláchnout čistou vodou. Pro zbavení „atraktivního povlaku“ je potřeba víc
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Chrápání: jaké jsou jeho příčiny a jak se ho zbavit
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení