Rakovina ho připravila o manželku, zloděj o společné fotografie. O pár měsíců později mu zaklepala na dveře policie s překvapivým darem

Kromě manželky ztratil i jejich společné snímky. Myslel, že jsou nenávratně pryč. Po letech mu však byly vzpomínky navráceny pouze díky nečekanému vodítku.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Dave Lacey
                   

Zdravotní problémy se nevyhýbají nikomu, bohužel ani mladým manželům. Své o tom ví i Dave Lacey, který už dva roky po sňatku přišel o lásku. Jeho žena onemocněla vážným nádorovým onemocněním lymfatického systému. Dlouho po její ztrátě ho trápila jedna věc. Při krádeži mu byl odcizen fotoaparát, jenž obsahoval snímky, které zachycovaly jeho manželku při společných chvílích. Bral to jako ztrátu, kterou nelze ničím nahradit, protože takové fotky už nikdy neudělá.

Krádež mu vzala vzpomínky

Před dvěma lety přišel Dave o svou milovanou manželku. Jedinou živou vzpomínkou pro něj byla kamera s fotoaparátem zachycující jejich společné chvíle. Ta však zmizela, když v jejich bytě došlo k loupeži. Dava tento incident na nějakou dobu odrovnal. To ale ještě nevěděl, že policie objeví na stopových fotografiích užitečná vodítka. Dnes je jedním z nejšťastnějších mužů na světě. Byl mu totiž navrácen dávno ztracený fotoaparát, k němuž se váže spousta emocí a vzpomínek. Obsahoval více než tři sta fotografií jeho zesnulé manželky.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Dave Lacey

Dave a Erica byli manželé sotva dva roky, když byl Erice diagnostikován lymfom – jinými slovy nádorové onemocnění lymfatického systému, kterému také podlehla. Dave pořídil stovky fotografií z jejich krátkého společného života, včetně svatebního dne. Vloupání mu však všechny tyto fotografie sebralo. Proto byl tak zdrcený, když zjistil, že po loupeži chybí vše, na čem mu tak záleželo. Později se nicméně policii podařilo zloděje vypátrat díky nalezení ukradeného notebooku, a tak pachatele usvědčila a zatkla.

Dlouho neviditelné vodítko

Po zpracování dostatečného množství stop a svědků se zadařilo. Policie obdržela úspěšný tip na pachatele. Vedle notebooku byl při domovní prohlídce nalezen i fotoaparát. Majitel fotoaparátu však nebyl znám. Úřady si prohlédly a identifikovaly fotografie v přístroji. Na jedné z nich našly stopu, která je dovedla až k Davovi. Je to těžko uvěřitelné, ale za navrácení vzpomínek může poděkovat obyčejnému stromu.

Čtete správně. Při sepisování protokolu o vloupání ukázal Dave policistům několik fotografií, které by jim mohly být nápomocné při hledání odcizeného majetku. Při procházení neznámého přístroje si jeden z nich vybavil strom na jedné z fotografií. Spojil si ho s Davem a jeho případem. Tento myšlenkový pochod přinesl své ovoce. Dave má znovu k dispozici společné snímky s Ericou. Příběh se stromem v hlavní roli má víc než šťastný konec.

Jak jste si mysleli, že příběh skončí?

Zdroj: DailyMail

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články