Žena proměnila více než 100 let starý kmen stromu na malou knihovnu pro svou vesnici. Proměna všem sousedům vyrazila dech

Milujete knihy? Potom jste určitě někdy snili o speciálním kouzelném místečku na čtení, které by bylo jen vaše. Tato žena očividně sny plní a hodně lidí by ji chtělo ve svém městě.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

I přesto, že žijeme v době, kdy můžeme jediným kliknutím získat přístup ke znalostem z celého světa, čtení knih je pro mnoho lidí stále něco magického. Sedět v útulném koutku s horkou čokoládou a pěknou knihou se náramně přibližuje dokonalosti a všichni milovníci knih přesně ví, o čem mluvím. Knihy jsou opravdu jako magie dnešního světa, do které se můžete hluboce ponořit a na chvíli zapomenout na strasti svého života.

Jak to celé začalo?

Vděčit můžeme neziskové organizaci s názvem Little Free Library, která pomáhá zajistit, abychom udrželi naši vrozenou lásku ke knihám naživu. Jejich motto je “Inspirujeme lásku ke čtení, budujeme komunitu a rozvíjíme kreativitu tím, že podporujeme výměnu sousedských knih po celém světě.“ Tyto malé knihovny se objevují všude a dosud je k dispozici více než 75 000 knihoven v 88 zemích!

iZdroj fotografie: Pixabay

Tu nejúžasnější, jakou jsme zatím měli možnost vidět, vyrobila rodina v Coeur d’Alene v Idahu. Sharalee Armitage Howard, která je knihovnicí, umělkyní a bývalou knihařkou, což znamená, že umí zacházet s knihařskými stroji, se rozhodla, že velký pahýl 110 letého topolu využije k lepšímu účelu, než aby byl pokácen a zničen. Napadlo ji, že je to perfektní prostor pro vytvoření “Malé stromové knihovny”.

Zachránila památku 100 letého stromu

Někdo, kdo je ochoten věnovat čas tomu, aby dal mrtvému pařezu nový život, by nikdy neřezal zdravý strom, aby mohl vytvořit originální knihovničku. Roky padaly obrovské větve na chodník a ulici, a to ani nemuselo být větrné počasí. “Opravdu jsme se báli, že by se někdo zranil. Jeden nakonec narazil do auta našeho syna.“ nechali se slyšet obyvatelé tohoto města.

iZdroj fotografie: Pixabay

Průměrná délka života topolu je pouhých 40–50 let, což znamená, že tento strom prožil více jak dva životy. Pařez byl vyřezán zevnitř, zakončen byl střechou a instalován s útulným vnitřním a vnějším osvětlením pro skutečně pohádkový vzhled. Je to jedna z nejhezčích knihoven na světě, kterou můžete kdy vidět. Však to sami posuďte z fotek. No řekněte, nechtěli byste si tam zajet na dovolenou jen proto, abyste to viděli na vlastní oči?

Zdroj: The Info

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Zobrazit další články