Žena se provdala za vězně, který si odpykává 20letý trest za znásilnění. „Prostě mě doplňuje,“ vysvětluje

Podivný obřad se odehrál v návštěvní místnosti střeženého vězení. Jeho brány by ženich měl podle rozsudku opustit až v roce 2031, doufá však, že ho propustí dřív.

vězeň za mřížemi i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Přestože se to může zdát bizarní, spousta žen stojí o pozornost odsouzených delikventů. Z některých sériových vrahů se za mřížemi dokonce staly jakési celebrity, které dostávají hromady fanouškovských dopisů i nabídek k sňatku. Do násilníka, který vyfasoval dvacetiletý trest za znásilnění, se během dvouletého dopisování přes internet zamilovala mladá žena tak moc, že neváhala, když ji požádal o ruku. Je přesvědčená, že je ten pravý. Ve vězení se vzali.

Lektorka se zmínila, že má syna

Mezi ženy, které podivným způsobem fascinují odsouzení muži, jednatřicetiletá Gemma Morganová ze Skotska nepatřila. O svém budoucím manželovi se dozvěděla náhodou. Chtěla se zdokonalit ve španělštině. Našla si lektorku, která žije ve Spojených státech, a začala u ní jazyk studovat. Učitelka se zmínila, že má syna ve stejném věku, který je momentálně ve vězení. Když se Gemma dozvěděla, že mají společné zájmy, rozhodla se, že mu pošle zprávu.

Zvláštní pár si okamžitě padl do oka. „Hned jsme se propojili. Máme stejný smysl pro humor, oba milujeme hudbu 90. let a líbí se nám stejné filmy,“ vypráví Gemma. Po několika měsících dopisování si s Leonelem Vasquezem začali telefonovat. Bylo logické, že se ho žena zeptala na znásilnění, za něž byl odsouzený. Věděla, že jde o velmi vážnou věc. „Požádala jsem ho, aby mi řekl celý příběh, bylo to pro mě velmi důležité. Uklidnila jsem se, když jsme si o tom promluvili,“ řekla Gemma.

Požádal ji telefonicky o ruku

Podle ní byl její vyvolený v době, kdy čin spáchal velmi mladý. Na jeho obhajobu také dodala, že ve vězení udělal hodně pro to, aby se polepšil. Nakonec se za ním do Spojených států vydala. Poprvé se setkali tváří v tvář pod dohledem ostrahy ve vězení. I pro odsouzeného muže to byla láska na první pohled. „Při našem prvním polibku mi srdce zaplesalo. Věděl jsem, že jsem našel svou budoucí ženu,“ popisuje setkání Leonel. Tři měsíce po tomto setkání ji telefonicky požádal o ruku. Gemma souhlasila.

Dozorce vede vězně iZdroj fotografie: Depositphotos

Necelé dva roky poté, co si začali dopisovat, se ve věznici ve Virginii vzali. Leonel si tam odpykává trest od roku 2011. Jedinými svědky obřadu, který se uskutečnil loni v prosinci, byli dva dozorci. „Láska může vykvést bez ohledu na to, kde jste,“ podotkla Gemma s tím, že ji odsouzení jejího muže nezajímá, protože si nevzala jeho minulost. „Nikdy nezapomenu na den, kdy mi Gemma poslala zprávu. Četl jsem ji pořád dokola. Byla dokonalá,“ dodal Leonel.

Doufají, že ho propustí dřív

Obřad ve vězení byl velmi zvláštní ve srovnání s běžnou svatbou. Nadšená nevěsta uvedla, že jí strážci dovolili, aby se se svým manželem líbala, objímala ho, držela za ruce, a dokonce si mohli i zatančit, ale bez hudby. Rodiny novomanželů je prý podporují a doufají, že díky dobrému chování by násilník mohl být na svobodě už za čtyři roky. Pár plánuje, že se pak usadí v nějaké španělsky mluvící zemi. Ze začátku ale zřejmě budou muset naplánovat svůj život ve Spojených státech.

Polibek iZdroj fotografie: Depositphotos

Po propuštění z vězení musí být trestanci ještě nějaký čas pod dohledem probační služby. Leonel si je jistý, že jeho žena mu bude stát po boku. „Miluji její osobnost a navíc je krásná.  Je to žena, jakou jsem si nedokázal představit ani v těch nejodvážnějších snech,“ podotkl. V internetových diskuzích si lidé neberou moc servítky a Gemma podle nich takovým vztahem jen marní čas. „Láska nečeká, díváme se do budoucnosti. On mě prostě doplňuje,“ vzkázala jim.

Co říkáte na to, že si žena vzala vězně?

Zdroj: NewYorkPost
Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Zobrazit další články